Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Blockchain Association klidní obavy investorů: O regulaci kryptoměn rozhodluje Kongres, nikoli SEC!

Navzdory vynucovacím opatřením jsou finanční regulátoři „vázáni právní realitou“ a Kongres nakonec rozhodne o regulacích kryptoměn, říká odborník na politiku ze skupiny Blockchain Association pro obhajobu kryptoměn.

 

Brian Armstrong zamířil do Washingtonu, aby si promluvil o kryptoměnách s regulátory

 

SEC není nad zákonem

Hlavní politik asociace Blockchain Association, Jake Chervinsky, sdílel své názory a klidnil obavy o budoucnnost odvětví. Ty vyvstaly po posledních dvou zákrocích SEC, která zastavila staking na kryptoburze Kraken v rámci mimosoudní dohody a společně s neworskými regulátory amputovala naděje na budoucnost stablecoinu BUSD.

Poznamenal, že ani Komise pro cenné papíry a burzy, ani Komise pro obchodování s komoditními futures „nemají pravomoc komplexně regulovat kryptoměny.“

Hlavní taktikou SEC je regulace vynucováním a minulý týden znovu udeřila tím, že označila Krakenovu staking službu za cenný papír. To je frustrující, ale pro nikoho jiného se toho moc nemění. Vyrovnání není zákon a každý soubor faktů je jedinečný. Ostatní budou bojovat.

Bez ohledu na to, kolik donucovacích opatření SEC a CFTC podají, jsou vázány právní realitou: Ani jeden z nich nemá pravomoc komplexně regulovat kryptoměny, ani ji nemůže získat žádným vymáháním a ani je nikdy mít nebude bez aktu Kongresu.

Chervinsky se neubránil konstatování, které na SEC nevrhá dobré světlo:

SEC je již léta hlavním antagonistou kryptoměn. Jeho názory se skládají ze dvou bodů: – každé aktivum s tržní cenou je cenný papír – každá komerční služba je transakce s cennými papíry Kéž by to byla spíše nadsázka.

Dále se zástupce Blockchain Association opřel o dvě instituce, které SEC obejít nemůže. Uvedl:

Za čtvrté, můžeme pomoci Kongresu dělat jeho práci. Součástí této práce je legislativa. Můžeme Kongresu přinést dobré nápady na zákony, které skutečně fungují pro kryptoměny. Další částí je dohled. Můžeme vysvětlit, co agentury dělají a proč je to špatné, aby je Kongres mohl pohnat k odpovědnosti.

Za páté, můžeme vést soudní spory. Politika je vytvářena ve všech třech vládních složkách a my jsme příliš dlouho ignorovali soudnictví. Jádrem kryptoměn je boj za občanskou svobodu, boj, který vyžaduje soudní spory. Naši nejlepší spojenci mohou být u soudů. Pojďme je najít.

Mezitím šéf Binance hovořil o tom, že zákrok SEC povede kryptotrhy k tomu, aby začaly používat nedolarové stablecoiny. Dolar by tak z části mohly nahradit měny, jako je euro, jen a singapurský dolar.

CZ uvedl:

Myslím si, že vzhledem k současnému tlaku a současným postojům regulátorů vůči stablecoinům v amerických dolarech […] se průmysl pravděpodobně přesune ke stablecoinům, které nejsou v amerických dolarech…

V důsledku toho pravděpodobně uvidíme více stablecoinů založených na eurech nebo japonských jenech a singapurských dolarech, takže nás to vlastně přimělo hledat více možností na různých místech.

Závěr

Blockchain Association není zdaleka jediná, kdo reagoval na nedávné kroky americké komise pro cenné papíry (SEC). Stále se ještě ozývají dozvuky vlny kritiky z kryptosektoru, ale i od některých členů Kongresu. Coinbase navíc slibuje, že se o své stakingové služby na rozdíl od kryptoburzy Kraken hodlá případně i soudit.

 

Naplní se Kyiosakiho scénář? Po obřím krachu předvídá explozivní růst Bitcoinu na 500 000 dolarů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *