Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se odvolala proti rozsudku v případu Ripple Labs o prodeji XRP

Odvolání Komise pro cenné papíry v probíhající kauze Ripple přichází téměř měsíc poté, co soudkyně Analisa Torresová vydala své rozhodnutí.

SEC se odvolala proti rozhodnutí okresního soudu pro jižní obvod New Yorku, které stanovovalo, že prodej XRP na sekundárních trzích, jako jsou kryptoburzy, není neregistrovanou nabídkou cenných papírů. Rosudek byl nadějí kryptosektoru v USA na obranu proti existenciálním hrozbám.

Ve svém odvolání komise uvedla, že rozhodnutí soudkyně Analisy Torresové vyžaduje nový pohled odvolacího soudu. SEC navíc soudkyni požádala, aby případ během odvolání odložila s tím, že existuje několik dalších nevyřízených soudních případů, které by mohly být ovlivněny v závislosti na výsledku odvolání.

Ethereová 2. vrstva od americké kryptoburzy Coinbase – Ba se – získala podporu decentralizované burzy Uniswap

Agentura v současnosti vede hlavní právní bitvu, během které by mohla účinně zabít kryptorektor v USA, proti burzám Binance a Coinbase. V případě vítězství by se mohlo ukázat, že obchodování kryptoměn je v USA celou dobu de facto zakázáno až sto let starými zákony o cenných papírech, jen bez oficiálně oznámeného zákazu, jaký přišel v roce 2021 v Číně.

V krajním případě by se omezení mohlo týkat všech altcoinů, vzhledem k tomu, že předseda SEC Gary Gensler při mnoha příležitostech uvedl, že všechny kryptoměny kromě Bitcoinu mohou být cennými papíry.

V rozhodnutí, proti kterému se SEC nyní odvolala, soud uvedl, že XRP není sám o sobě cenným papírem. Rozsudek však také stanovil, že prodeje mincí XRP mohou být za určitých okolností cennými papíry, například při prodeji institucionálním investorům, ale nikoli při prodeji na burzách maloobchodním obchodníkům.

Soudní proces SEC obviňující Ripple, generálního ředitele Brada Garlinghouse a spoluzakladatele Chrise Larsena tak bude pokračovat. Soud dal státním zástupcům a obhájcům lhůtu do 23. srpna na návrhy s tím, že navrhovaný termín zahájení stanovil mezi 1. dubnem a 30. červnem 2024.

Během četných obvinění SEC se kryptoměnové podniky stále čadtěji obrací na zákonodárce USA s žádostmi o jasné kryptoregulace, které by stanovily, jaká pravidla platí pro kryptosektor.

HODL | Co je Howeyův test a jaký je jeho dopad na kryptoměny?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *