Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

XRP není cenný papír, rozhodl soud! Raketový růst ceny po výhře Ripple a opětovné zalistování na kryptoburzách

Po vítězství u federálního soudu proti Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) může Ripple Labs oslavit návrat kryptoměny XRP na kryptoměnové burzy, ale má to jeden háček.

Společnost Ripple Labs zvítězila 13. července u okresního soudu Spojených států v jižním okrese New Yorku, když soudkyně Analisa Torresová rozhodla částečně ve prospěch společnosti v případu předloženém Komisí pro cenné papíry a burzy z roku 2020.

Podle dokumentů zveřejněných 13. července soudkyně Analisa Torresová z jižního okresu New York udělila souhrnný rozsudek ve prospěch Ripple Labs a rozhodla, že XRP není cenný papír, ale pouze pokud jde o prodej na burzách digitálních aktiv.

 

Analytici Bluntz a Rekt Capital malují světlé zítřky do grafů Bitcoinu: Jen další reakumulační struktura na trhu v řadě?

 

Nicméně soud také částečně rozhodl ve prospěch SEC, pokud jde o prodeji institucionálním investorům, protože ten podle soudu splnil podmínky stanovené v Howeyho testu pro cenné papíry.

Návrhu žalovaných na zkrácený rozsudek se vyhovuje, pokud jde o programatické prodeje, ostatní distribuce a prodeje Larsena a Garlinghouse, a ZAMÍTÁ se, pokud jde o institucionální prodeje, uvádí rozsudek.

Krátce po zveřejnění rozhodnutí vzrostla cena XRP o více než 75 % na jednoleté maximum 0,93 USD, protože úča stníci trhu považovali rozhodnutí za býčí znamení pro XRP. Ožily také další altcoiny, jako je Cardano či Solana, které se dříve dostaly pod tlak kvůli obavám, že by je SEC mohla také stíhat jako cenné papíry.

 

Rozhodnutí přichází po téměř třech 3 letech. Na výsledek okamžitě zareagovaly kryptoburzy, v čele s Coinbase, která po dvou letech obnovuje obchodování s XRP. Mezi další, které již oznámily podobný krok, patří Kraken či Gemini, a další mohou následovat.

Mnoha platformám by mohl velmi ulevit právní precedens z případu Ripple, protože samy čelí v USA obvinění z nabídky neregistrovaných cenných papírů.

Od podání tohoto případu bylo jasné, že to bude mít dopady na celé odvětví, uvedla generální ředitelka Crypto Council for Innovation Sheila Warren k rozhodnutí. To [rozhodnutí soudu] zásadně podkopává argument SEC, že má pravomoc nad těmito podkladovými aktivy a že regulační jasnost již existuje.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Co je Graph (GRT)? Kryptoměna na ethereovém blockchainu, která funguje jako decentralizovaný “Google” pro krypto projekty

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *