Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Po ročním zpoždění se investoři dočkají! První burzovně obchodovaný spotový bitcoinový fond (ETF) v Evropě ještě letos!

Dlouhé průtahy a odklady provázejí spuštění spotového ETF na Bitcoin londýnské investiční platformy Jacobi Asset Management.

Bezprecedentní podmínky na trhu způsobené kolapsem ekosystému Terra v květnu 2022 a také kolapsem FTX v listopadu 2022 přinutily společnost odložit kotaci fondu na Euronext Amsterdam Exchange.

Podle původních plánů mělo první evropské spotové ETF na Bitcoin debutovat již v červenci 2022. Jacobi Bitcoin ETF získal souhlas Guernsey Financial Services Commission (GFSC) ke spuštění o necelý rok dříve, v říjnu 2021.

 

Těžaři poslali na burzy nadměrné množství bitcoinů, rekordy teď trhá i obtížnost těžby BTC: 53,91 bilionu jednotek BTC

 

Investoři tento fond očekávají jako první svého druhu v Evropě přinášející posun od finančních nástrojů navázaných na kryptoměny strukturovaných jako ETN, nikoli jako fondy. Oproti nim bude Jacobi Bitcoin ETF podložen reálnými bitcoiny s úschovou poskytoanou společností Fidelity Digital Assets.

Hlavní rozdíl mezi ETN a ETF spočívá v tom, že akcionář ETF vlastní část podkladových aktiv fondu, zatímco investoři ETN vlastní dluhové cenné papíry.

Zatímco Evropa schválila svůj první spotový bitcoinový ETF v říjnu 2021, americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) dosud všechny spotové bitcoinové ETF zamítla. Jen v roce 2023 téměř půl tuctu institucionálních gigantů, včetně BlackRock a Fidelity, podalo své přihlášky.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Facebook odmítl odstranit podvodný obsah zaměřený na fanoušky kryptoměn i z důvodu “nízké priority” takového hlášení

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *