Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Komplexní regulační rámec zabrání událostem typu kolapsu FTX, říkají americké senátorky Cynthia Lummis a Kirsten Gillibrand

Do amerického kongresu podruhé poputuje zákon, který se zaměřuje na vytvoření komplexního regulačního rámce pro digitální aktiva.

Po zhruba roce od svého prvního předložení se do Kongresu dostává zákon o odpovědných finančních inovacích. Předkládají ho senátorky Cynthia Lummis a Kirsten Gillibrand.

Zatímco Lummis je členkou Republikánské strany a Gillibrand je demokratka, což z legislativy činí pokus o opoziční či oboustrannou dohodu na kryptoregulacích. Zákon byl poprvé představen Kongresu v červnu 2022 uprostřed krachu kryptotrhu, který vyústil v bankroty několika významných firem.

Jedním z největších benefitů návrhu, je objasnění role role Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a Komise pro obchodování s komoditami (CFTC) při regulaci digitálních aktiv a dále poskytnutá ochrana zákazníka.

 

Analytici Bluntz a Rekt Capital malují světlé zítřky do grafů Bitcoinu: Jen další reakumulační struktura na trhu v řadě?

 

Odvětví kryptoaktiv tu zůstane, uvedla Lumis na Twitteru. Dnes, @SenGillibrand a já znovu předkládáme přelomovou legislativu, abychom vytvořili federální regulační rámec, který umožňuje kryptopodnikům a investorům prosperovat zde v Americe a zároveň chrání spotřebitele před špatnými aktéry.

Legislativa, známá také jako zákon Lummis-Gillibrand, podle infolistu zahrnuje aktualizaci amerického daňového zákoníku, která umožní odvětví „financovat svůj vlastní dohled.“

Mimo to chce vytvořit ochranu, „aby se zabránilo další události ve stylu FTX,“ kryptoburzy, která se zhroutila v listopadu 2022 poté, co byl návrh zákona poprvé představen jako reakce na jiný krach, který se týkal jihokorejské firmy Terraform Labs. Po zkušenosti pádu algoritmického stablecoinu této společnosti bude legislativa také vyžadovat, aby platební stablecoiny vydávaly pouze depozitní instituce.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Facebook odmítl odstranit podvodný obsah zaměřený na fanoušky kryptoměn i z důvodu “nízké priority” takového hlášení

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *