Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Facebook odmítl odstranit podvodný obsah zaměřený na fanoušky kryptoměn i z důvodu “nízké priority” takového hlášení

Facebook odmítl odstranit podvod a zablokovat účet, který se vydává za někoho jiného. Mezi důvody zazněla nízká priorita udělená společností Meta, což signalizuje, že krádeže pomocí Facebooku možná nejsou pro společnost důležité.

Sociální sítě, jako je Facebook, se staly rejdištěm podvodníků, kteří prostřednictvím různých botů produkují obrovské množství pokusů o krádeže, včetně těch, které zahrnují kryptoměny.

Uživatelé mají možnost takový obsah nahlásit a předat Facebooku ke kontrole. Přesně to udělal náš čtenář, když uviděl komentář na naší facebookové stránce z falešného účtu, který chce ze svých obětí vylákat kryptoměny.

Podvodný komentář žádající o zaslání obnosu kryptoměn pod falešnou záminkou podpory komunity

Jak vidíte výše, podvodník v komentáři pod jedním z našich článků zveřejněných na naší facebookové stránce požaduje zaslání 0,1 až 5 BTC. Vydává se za nás a uvádí, že pošle nazpět trojnásobek. Netřeba snad dodávat, že nikomu rozhodně zpět nic nepošle, ale své důvěřivé oběti jednoduše okrade.

Po rozkliknutí profilu vidíme stránku zcela bez sledujících, která na první pohled vypadá jako facebooková stránka webu Kryptohodler, ale pouze se za něj vydává pomocí ukradených obrázků.


Když tento podvod viděl jeden z našich čtenářů, rozhodl se, že dá Facebooku vědět, aby komentář i podvodnou stránku smazal. Klikl tedy na hlášení a věřil, že tím zachránil potenciální oběti před okradením.

Nazpět mu po asi dvou dnech přišla od Facebooku tato odpověd:

Aby byl náš proces kontroly co nejférovější, používáme ke kontrolám všech hlášení stejnou sadu zásad komunity.
Obsah jsme zkontrolovali a zjistili, že naše zásady komunity neporušuje.

Je nám jasné, že to může být frustrující, takže vám navrhujeme, ať omrknete možnosti nastavení zobrazovaného obsahu.

Jelikož zjevně došlo k omylu, náš čtenář se rozhodl požádat o kontrolu ještě jednou, což viděl jako jednu z možností pod zamítnutou žádostí. Následovala odpověď, kterou nečekal ani v nejhorším snu. Sociální síť mu sdělila, že se žádostí nebude zabývat, aby měla dost času na škodlivý obsah s “vyšší prioritou.”

 

Čtenář dále uvedl, že nyní už je jeho žádost o kontrolu trvale zamítnutá a neexistujě žádná možnost, jak dát Facebooku vědět, že udělal chybu.

Není koho oslovit, komu napsat a nikoho nezajímá, že je tam pokus o potenciální podvod až do 5 BTC (332 000 Kč).

Podle uvedených informací se navíc zdá, že jde o standardní postup, jelikož Facebook říká, že u všech žádostí postupuje stejně.

Sociální sítě tak nadále zůstávají semeništěm scamerů a podvodného obsahu různého druhu a zdá se, že to úřady ani samotné společnosti příliš nezajímá a odstranění podvodů není prioritou.

Podobné pokusy vídáme na naší stránce i jinde pravidelně. V žádném případě na ně nereagujte, jsou to všechno podvody. Kryptohodler na sociálních sítích nerozdává žádné peníze ani kryptoměny a ani žádnou podobnou akci tohoto typu neplánujeme!

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *