Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Pilotní verze brazilské CBDC má v kódu funkci zmrazit nebo snížit finanční prostředky, tvrdí blockchainový vývojář

Vývojář Pedro Magalhães tvrdí, že provedl reverzní inženýrství brazilského pilotního projektu CBDC a našel kód, který by umožňoval zmrazení nebo vyprázdnění účtů podle libosti.

Funkce umožňující v podstatě neomezený přístup do kapes, resp. peněženek lidí byla údajně objevena v brazilské měně centrální banky (CBDC).

Kód byl zveřejněn brazilskou centrální bankou na portálu GitHub. CB k němu uvedla, že jde o pilotní projekt, který je určen pouze pro použití v testovacím prostředí a že „předkládaná architektura“ může podléhat dalším změnám.

Pedro Magalhães, který CBDC zkoumal, je blockchainový vývojář a zakladatel technologicky konzultační firmy Iora Labs. Podle Magalhãese má měna naprogramované funkce, zahrnující zmrazení a rozmrazení účtů, a dále snížení, zvýšení a vymintování či spálení zůstatků či jejich přesun z jedné adresy na jinou.

 

Chystají se potíže pro cenovku hlavní kryptoměny s blížícím se datem splatnosti závazků zkrachovalé kryptoburzy Mt. Gox?

 

Problém, myslí si Magalhães, spočívá v tom, že kód postrádá specifičnost ohledně okolností, za kterých mohou být tokeny zmrazeny, a především toho, kdo má pravomoc tyto operace provést:

Jedna věc je souhlasit s operací a provést operaci DeFi, která zahrnuje různé blockchainy; další úplně jiná věc je instituce, která má schopnost zmrazit zůstatek z vlastní iniciativy a přesně tak vyvinula chytré smlouvy.

Tato zjištění odrážejí obavy mnoha členů kryptokomunity, kteří si myslí, že CBDC může narušit jejich soukromí a ohrozit finanční svobodu.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Co je Graph (GRT)? Kryptoměna na ethereovém blockchainu, která funguje jako decentralizovaný “Google” pro krypto projekty

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *