Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC se stále může odvolat! Právníci varují před přehnaným optimismem investorů i nadšenců po výhře společnosti Ripple

Zatímco SEC prohrála svůj případ proti Ripple, právníci varují jásající kryptonadšence před přílišným optimismem. Bitva o to, zda je XRP cenný papí, nemusí být ještě u konce.

Vítězství proti americkému regulátorovi cenných papírů je považováno za významný zásah do „války proti kryptoměnám.“ 13. července soudkyně okresního soudu USA Analisa Torresová určila, že XRP není cenným papírem při prodeji široké veřejnosti.

Mnozí toto rozhodnutí oslavili, včetně držitelů kryptoměny XRP, která na rozsudek dle očekávání reagovala silným růstem. Tyler Winklevoss, generální ředitel kryptoměnové burzy Gemini, řekl, že rozhodnutí „decimuje“ případ SEC proti Coinbase, zatímco jeho bratr a druhý ze spoluzakladatelů burzy to označil za zlomový okamžik.

 

Komplexní regulační rámec zabrání událostem typu kolapsu FTX, říkají americké senátorky Cynthia Lummis a Kirsten Gillibrand

 

Prodej XRP na burzách NENÍ cenný papír. Což znamená, že prodeje všech kryptoměn na burzách NEJSOU cennými papíry a SEC
a GaryGensler na ně NEMÁ ŽÁDNOU jurisdikci. Toto je zlomový okamžik, který odsouvá SEC do TradFi a dělá z ní regulátora dinosaurů. Sbohem.

Nicméně krypto právníci varují, že rozsudek není definitivní vítězství pro odvětví.

Partner advokátní kanceláře Stephen Palley z Brown Rudnick poznamenal, že souhrnný rozsudek je pouze částečný a že rozhodnutí Torresové nepředstavuje precedens. Místo toho může sloužit pouze jako přesvědčivý komentář pro budoucí soudy, pokud se tak rozhodnou.

Navíc upozornil, že SEC má možnost se proti rozhodnutí odvolat. To by znamenalo nový rozsudek jiného soudu, který by mohl být i zcela opačný.

Ředitel politiky Paradigm a bývalý poradce SEC Justin Slaughter však řekl, že „šance jsou, dokonce i když (SEC) vyhraje na odvolací úrovni, prohraje u Nejvyššího soudu,“ protože „byl v poslední době velmi nepřátelský vůči řadě agentur.”

Dokonce i kdyby se SEC neodvolala, Ripple se stále musí vypořádat s rozhodnutím, že její generální ředitel Brad Garlinghouse a spoluzakladatel Chris Larsen napomáhali institucionálnímu prodeji XRP, říká americký právník James „MetaLawMan“ Murphy.

Jednalo se přitom až o 728 mil. dolarů inkasovaných z institucionálních prodejů nepravomocně nyní považovaných soudem za neregistrovaný prodej cenných papírů.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

XRP není cenný papír, rozhodl soud! Raketový růst ceny po výhře Ripple a opětovné zalistování na kryptoburzách

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *