Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

CEO BlockFi zarytě ignoroval rizika vyplývající z expozice FTX a Alameda, což přispělo ke kolapsu, tvrdí věřitelé

Zac Prince, generální ředitel zkrachovalé krypto lendig společnosti BlockFi, údajně nerespektoval doporučení týmu pro řízení rizik společnosti ohledně půjčování aktiv společnosti Alameda Research.

V době vyhlášení bankrotu BlockFi v listopadu 2022, měla společnost BlockFi, aktiva v hodnotě zhruba 1,2 miliardy dolarů vázaná na FTX a Alameda Research.

Podle podání výboru nezajištěných věřitelů u amerického konkurzního soudu pro okres New Jersey ze 14. července tým pro řízení rizik společnosti BlockFi informoval o „vysokých rizicích“ spojených s půjčováním aktiv společnosti Alameda.

 

Po ročním zpoždění se investoři dočkají! První burzovně obchodovaný spotový bitcoinový fond (ETF) v Evropě ještě letos!

 

CEO společnosti však tato varování ignoroval a obavy odmítl. Tým přitom jasně identifikoval, že by mohla existovat rizika, pokud by kryptoburza FTX používala své vlastní tokeny FTT k zajištění půjček.

V žalobě se uvádí:

Už v srpnu 2021 byl tým pro řízení rizik BlockFi informován, že rozvaha společnosti Alameda se z velké části skládá z ‚~7bb odemčených FTT a celkem 11bb včetně uzamčených tokenů na základě neauditovaných financí.‘ To spustilo alarmy v BlockFi. Pan Prince obavy zamítl a naléhal na rizikový tým, aby se naučil ‚spokojit se jen s FTT a dalšími typy zajištění namísto akcií GBTC…

Důvodem měla být velikost společnosti. Po lednu 2022 tým pro řízení rizik přestal Princeovi vydávat memoranda o potenciálních rizicích poskytování půjček společnosti Alameda…

V době bankrotu podle kapitoly 11 v listopadu 2022 společnost BlockFi uvedla, že má „významnou expozici“ vůči FTX a jejím přidruženým subjektům. V soudním podání věřitelů se dále uvádí:

BlockFi stáhla své půjčky od Alamedy [v červnu 2022] a Alameda splatila svůj zůstatek téměř na nulu. BlockFi pak mohla ukončit vztahy. Místo toho znovu půjčila Alamedě téměř 900 milionů dolarů (mezi červencem a zářím 2022), téměř výhradně zajištěných FTT.

Může být pravda, že pád Alamedy/FTX spustil pád BlockFi, ale zánik BlockFi měl kořeny v obchodních praktikách a rozhodnutích, které předcházely bankrotu Alamedy/FTX.

BlockFi byla platforma, kam si uživatelé posílali své kryptoměny a získávali z nich úroky. FTX je zaniklá kryptoburza, která má více než milion věřitelů a díru v rozpočtu velikosti parníku.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

XRP není cenný papír, rozhodl soud! Raketový růst ceny po výhře Ripple a opětovné zalistování na kryptoburzách

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *