Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Těžaři poslali na burzy nadměrné množství bitcoinů, rekordy teď trhá i obtížnost těžby BTC: 53,91 bilionu jednotek BTC

V posledních týdnech poslali bitcoinoví těžaři na kryptoburzy rekordní množství BTC a metrika obtížnosti těžby dosáhla nového historického maxima.

Po poslední pravidelné automatické úpravě zakódované do softwaru Bitcoinu z 12. července se obtížnost těžby vyšplhala na rekordní úrovně 53,91 bil. jednotek.

Blockchain upravuje svou obtížnost každé dva týdny, aby udržel dobu zpracování 1 bloku na 10 minutách. Když se výpočetní výkon sítě zvýší, přizpůsobí se tak, aby byla těžba víc náročná, čímž se prodlouží interval mezi bloky a sníží ziskovost jednotlivých těžařů.

Facebook odmítl odstranit podvodný obsah zaměřený na fanoušky kryptoměn i z důvodu “nízké priority” takového hlášení

 

Indikátor hash ribbon, vytvořený nezávislým analytikem Charlesem Edwardsem, sleduje 30 a 60denní klouzavé průměry (MA) hash rate sítě.

Jakmile 30denní MA klesne pod 60denní MA, je to signál, že může nastat kapitulace těžařů. Poté, co část těžařů musí vypnout své ASIC stroje, klesne tlak na prodeje BTC těch zbývajících, kteří začnou zaznamenávat více odměn.

Prodeje čerstvě natěžených jednotek přitom v nedávné době dosahovaly rekordního množství. 30denní kumulativní objem převodu BTC z peněženek těžařů na burzy vyskočil na šestileté maximum, což naznačuje, že těžaři pokračovali v odprodeji svých bitcoinů raketovým tempem.

Na roční minima naopak klesly zásoby BTC držené v peněženkách těchto subjektů. Jejich bitcoiny pohltily velryby a žraloci, tedy všechny peněženky s 10 a více bitcoiny, které navýšily od 17. června své držby o 2,15 miliardy dolarů.

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Bělorusko chce zakázat P2P transakce s bitcoiny i všemi ostatními kryptoměnami mezi svými občany v celé zemi

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *