Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nejstarší kryptoburza na světě ukončí obchodování s páry kryptoměn, které SEC označila za nelegální cenné papíry

I přes nadějné rozhodnutí v kauze Ripple vs. SEC se kryptoměny označené americkou komisí pro cenné papíry a burzy za nepovolené cenné papíry přestanou obchodovat na Bitstampu.

Kryptoburza Bitstamp oznámila delistování několika svých obchodních párů v USA. Kryptoměny Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Decentralland (MANA), Polygon (MATIC), Near Protocol (NEAR), Sandbox (SAND), Solana (SOL) nebude možné obchodovat, pokud máte bydliště ve Spojených státech.

Všechny digitální měny, pro které bude brzy pozastaveno obchodování, jsou podle SEC považovány za neregistrované cenné papíry. Komise nevydává žádné oficiální prohlášení ohledně toho, které coiny a tokeny jsou cenné papíry, nicméně s každou další žalobou na kryptosektor do soudních dokumentů zařazuje další a další kryptoměny.

Federální rezervní systém zavedl program dohledu nad novými aktivitami bank, které slouží krypto průmyslu

Podle oznámení kryptoburzy se obchodování se sedmi výše zmíněnými kryptoměnami pro americké zákazníky ukončí již brzy kvůli „nedávnému vývoji.“ Bitstamp uvádí:

Prosíme naše uživatele, aby neprodleně provedli jakékoli požadované nákupní nebo prodejní příkazy týkající se dotčených aktiv do 29. srpna 2023. Po tomto termínu budou obchodní aktivity související s AXS, CHZ, MANA, MATIC, NEAR, SAND a SOL trvale zakázány na platformě Bitstamp.

Rozhodnutí následuje řadu dalších platformem a fintech firem, které po žalobách SEC na hlavní světové kryptoburzy Binance a Coinbase dobrovolně ukončily obchodování údajných cenných papírů. Mezi takové patřil například Revolut.

Společnost Bitstamp, nyní se sídlem v Lucembursku, má licenci k obchodování virtuálních měn udělenou v New Yorku. Jedná se o nejstarší kryptoměnovou burzu na světě, která je na trhu již 12 let.

Tvůrci seriálu Futurama si v nové epizodě udělali legraci z těžařů Bitcoinu! Divoký bitcoinový zápas v roce 3023

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *