Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

CoinGecko má nyní index altcoinů, o kterých SEC tvrdila, že jsou cenné papíry: 91 miliard USD zralých na odpis?

Desítky a desítky miliard dolarů v kapitalizaci digitálních měn, které by americká SEC ráda sestřelila z trhu jako růži na pouti, mají nově vlastní index na stránkách CoinGecko.

CoinGecko spustilo index sledující největší kryptoměny, které Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států považuje za „pravděpodobné cenné papíry.” Do kategorie „údajných cenných papírů SEC“ patří řada kryptoměn v čele s projekty BNB, Cardano (ADA) a Solana (SOL).


Stránka „Top Alleged Securities Coins“ aktuálně řadí podle velikosti digitální měny s celkovou tržní kapitalizací přes 91 miliard dolarů (cca 7,5 % kryptomarketu). Podle CoinGecko index pokrývá top coiny a tokeny zahrnuté v některém soudním řízení SEC v oblasti kryptosektoru.

Sociální síť X (dříve Twitter) bude financovat soudní ochranu každého uživatele, který byl propuštěn za aktivitu na síti

Ve svých nejnovějších soudních sporech proti kryptoburzám Coinbase a Binance zvýšil finanční regulátor počet altcoinů, které považuje za cenné papíry, na celkem 67

(po žalobě zakladatele HEX 68).

CoinGecko pak uvádí pouze 24 kryptoměn, což znamená, že kapitalizace digitálních měn určených “na odpis SEC” bude zřejmě ještě výrazně vyšší než uvedených 91 mld. USD. Dále bychom ještě mohli přičíst výroky předsedy SEC Genslera, který tvrdil, že vše kromě BItcoinu je cenný papír.

Kroky SEC proti takto označeným kryptoměnám zahrnují pokuty a žaloby zakladatelů, tlak na delistování z veškerých platforem a vyřazení z portfolií investorů a vedou k vážným cenovým propadům. Jak však poukazuje CoinGecko:

Označení těchto kryptoměn komisí SEC jako cenné papíry se nerovná jejich právní klasifikaci, dokud se to neprokáže u soudu.

Co je CoinMarketCap (CMC)? Nabídneme vám tucet alternativ

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *