Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Paypal spouští nový dolarem krytý stablecoin PYUSD pro digitální platby, který bude stát na blockchainu Ethereum (ETH)

Americká finanční technologická společnost PayPal právě spustila vlastní stablecoin s názvem PayPal USD (PYUSD).

Gigant na zpracování plateb PayPal, který poprvé na své platformě spustil krypto platby v roce 2020, má nově svůj vlastní stablecoin. PYUSD bude vydán společností Paxos a má být plně kryt rezervami v amerických dolarech, krátkodobých státních dluhopisech a podobných peněžních ekvivalentech.

Podle společnosti bude PYUSD stát na ethereovém blockchainu. Stablecoin novinku oznámila s tím, že je „navržen pro digitální platby a Web3“ a bude brzy k dispozici zákazníkům ve Spojených státech.

Oliv z Huobi pokračoval o víkendu dalšími 64 miliony dolarů! Kryptoburza čelí zvěstem o hluboké insolvenci a vyšetřování

PayPal uvedením stablecoinu sleduje své záměry stát se krypto platebním gigantem, což je iniciativa, kterou společnost zahájila přijetí krypto plateb na platformě. Tokeny mají sloužit k platbám a umožňovat směnu za krypto či dolary, podobně jako ostatní stablecoiny.

PYUSD se připojí k USDT, USDT a celé řadě dalších stablecoinů na kryptomarketu. Nicméně bude těžit z toho, že jeho emitentem platfroma s více než 350 miliony aktivních uživatelů, která již umožňuje uživatelům v USA a Spojeném království nakupovat, prodávat a držet bitcoiny a několik altcoinů.

Generální ředitel PayPal Dan Schulman doufá, že se nový stablecoin stane součástí komplexní platební infrastruktury. Generální ředitel Paxos Charles Cascarilla k tomu dodal:

Spuštěním prvního stablecoinu přední finanční institucí PayPal a Paxos prokazují skutečnou hodnotu technologie blockchain. PayPal USD je nejvýznamnějším skokem vpřed pro digitální aktiva a finanční průmysl a Paxos je hrdý na to, že umožňuje tento transformační produkt.

Co je CBDC a jaký je rozdíl oproti běžným kryptoaktivům

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *