Pátek, 29 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Paypal spouští nový dolarem krytý stablecoin PYUSD pro digitální platby, který bude stát na blockchainu Ethereum (ETH)

Americká finanční technologická společnost PayPal právě spustila vlastní stablecoin s názvem PayPal USD (PYUSD).

Gigant na zpracování plateb PayPal, který poprvé na své platformě spustil krypto platby v roce 2020, má nově svůj vlastní stablecoin. PYUSD bude vydán společností Paxos a má být plně kryt rezervami v amerických dolarech, krátkodobých státních dluhopisech a podobných peněžních ekvivalentech.

Podle společnosti bude PYUSD stát na ethereovém blockchainu. Stablecoin novinku oznámila s tím, že je „navržen pro digitální platby a Web3“ a bude brzy k dispozici zákazníkům ve Spojených státech.

Oliv z Huobi pokračoval o víkendu dalšími 64 miliony dolarů! Kryptoburza čelí zvěstem o hluboké insolvenci a vyšetřování

PayPal uvedením stablecoinu sleduje své záměry stát se krypto platebním gigantem, což je iniciativa, kterou společnost zahájila přijetí krypto plateb na platformě. Tokeny mají sloužit k platbám a umožňovat směnu za krypto či dolary, podobně jako ostatní stablecoiny.

PYUSD se připojí k USDT, USDT a celé řadě dalších stablecoinů na kryptomarketu. Nicméně bude těžit z toho, že jeho emitentem platfroma s více než 350 miliony aktivních uživatelů, která již umožňuje uživatelům v USA a Spojeném království nakupovat, prodávat a držet bitcoiny a několik altcoinů.

Generální ředitel PayPal Dan Schulman doufá, že se nový stablecoin stane součástí komplexní platební infrastruktury. Generální ředitel Paxos Charles Cascarilla k tomu dodal:

Spuštěním prvního stablecoinu přední finanční institucí PayPal a Paxos prokazují skutečnou hodnotu technologie blockchain. PayPal USD je nejvýznamnějším skokem vpřed pro digitální aktiva a finanční průmysl a Paxos je hrdý na to, že umožňuje tento transformační produkt.

Co je CBDC a jaký je rozdíl oproti běžným kryptoaktivům

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *