Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Soud zamítl hromadnou žalobu na Bitfinex a Tether týkající se údajného nezajištění stablecoinu USDT americkými dolary

Soud v jižním okrese New Yorku (SDNY) zamítl žalobu zaměřenou na emitenta stablecoinů Tether a jeho přidruženou společnost Bitfinex.

Podle žaloby, kterou podali Matthew Anderson a Shawn Dolifk, společnost lhala veřejnosti ohledně svého stablecoinu. Tether (USDT) žalobci obvinili z toho, že mu v rozporu s tvrzeními firmy chybí deklarované podložení USD.

Tether oznámil, že soudkyně Laura Taylor Swain vydala rozhodnutí, které obsahovalo příkaz k zamítnutí žaloby. Společnost uvedla:

Měli byste se začít obávat ekonomické krize? Jim Cramer hlásí, že recese již není v dohledu a akcie zažívají bull market

Soud správně rozhodl, že obvinění žalobců postrádala jakákoli ‚věrohodná tvrzení o újmě,‘ protože neobsahuje žádná fakta prokazující, že ‚USDT měl jakkoli sníženou skutečnou hodnotu.‘

Celá hromadná žaloba, která byla zamítnuta v této velmi rané fázi řízení, podtrhuje skutečnost, že nároky žalobců byly neplatné z jakéhokoli právního hlediska.

Ujišťujeme vás, že v Tetheru a Bitfinexu zůstáváme laserově jasně zaměřeni na pokračování v plnění našich slibů a na zajištění ochrany našich zákazníků a naší komunity.

Tether dlouhodobě popírá zvěsti o tom, že jeho stablecoin USDT nemá 100% zajištění podkladovými aktivy. Ani tento případ zřejmě nebude definitivní tečkou za podobnými spekulacemi, jelikož zamítnutí žaloby přímo nesouvisí s rozhodnutím, zda je USDT podložen USD 1:1 či nikoli.

V kryptosvětě je případný pád USDT považován za jeden z nejhorších scénářů s černou labutí. Často se také objevuje Tether FUD, pravděpodobně se záměrem uměle vyvolat otřesy na kryptomarketu.

Sociální síť X (dříve Twitter) bude financovat soudní ochranu každého uživatele, který byl propuštěn za aktivitu na síti

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Sdílejte naše články a podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *