Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC žaluje zakladatele HEX! Richard Schueler, známý jako Richard Heart, čelí obviněním včetně podvádění investorů

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) si posvítila na projekt HEX. Richard Heart měl použít více než 12 mil. dolarů od investorů na nákup diamantů, hodinek a dalších luxusních věcí pro sebe.

Podle SEC Richard Heart údajně použil vklady investorů na své vlastní luxusní výdaje. Komise hovoří o nákupu zakladatele HEX „555karátového diamantu, drahých hodinek a špičkových automobilů.“

V žalobě z 31. července u amerického okresního soudu pro východní obvod New Yorku SEC dále uvedla, že Heart získal více než 1 miliardu dolarů prostřednictvím „neregistrované nabídky a prodeje cenných papírů kryptoaktiv,“ včetně Hex, PulseChain (PLS) a PulseX ( PSLX).

Nezabíjejte umělou inteligenci s otevřeným zdrojovým kódem, vzkázali EU GitHub, Creative Commons a další technologické firmy

Investorům podle regulátora cenných papíru nabízel tokeny „jako cestu k velkolepému bohatství.“ SEC tvrdí, že Richard Heart porušil federální zákony o cenných papírech a podvedl drobné investory v USA i v zahraničí.

V žalobě stojí:

Heart a PulseChain podvedli investory tím, že zpronevěřili nejméně 12,1 milionu dolarů z prostředků investorů PulseChain.

Namísto toho, aby tyto prostředky investorů použili na rozvoj a marketing sítě PulseChain, nebo dokonce na naplnění Heartova výslovného prohlášení, že investované prostředky podporují ‘svobodu projevu’, použili Heart a PulseChain nejméně 12,1 milionu dolarů z prostředků investorů na Heartovy osobní luxusní nákupy, včetně 555karátového diamantu, drahých hodinek a luxusních automobilů.

Řada uživatelů včetně influencerů dlohodobě považuje HEX za podvod, ale projekt má i své příznivce. Po oznámení žaloby cena tokenů vykázala prudký propad, který aktuálně dosahuje cca 30 %. Někteří pak upozornili, že Heart začal ze svých profilů na sociálních sítích mazat příspěvky s odkazy na na Hex, PulseChain a PulseX.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Sdílejte naše články a podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Měli byste se začít obávat ekonomické krize? Jim Cramer hlásí, že recese již není v dohledu a akcie zažívají bull market

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *