Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Federální rezervní systém zavedl program dohledu nad novými aktivitami bank, které slouží krypto průmyslu

Fed bude posuzovat každou banku, která chce poskytovat své služby některé z kryptofirem, například pro účely stablecoinů a v dalších oblastech finančích inovací.

Americká centrální banka zavádí tzv. Program dohledu nad novými aktivitami. Fed uvedl, že rozšiřuje rozsah svého dohledu na americké banky, které se zabývají kryptoměnami a blockchainovým průmyslem.

Cílem programu, který CB v úterý oznámila, je omezit určité aktivity související s kryptoměnami a umožnit bankám zapojených do poskytování služeb v odvětví digitálních aktiv spravedlivější podmínky. Toho má být dosaženo tak, že všechny banky pod dohledem Fedu podléhají stejným omezením souvisejícím s kryptoměnami.

CoinGecko má nyní index altcoinů, o kterých SEC tvrdila, že jsou cenné papíry: 91 miliard USD zralých na odpis?

Podle tiskové zprávy:

Cílem programu dohledu nad novými aktivitami je podporovat přínosy finančních inovací a zároveň rozpoznávat a vhodně řešit rizika pro zajištění bezpečnosti a zdraví bankovního systému. Program bude začleněn do stávajících procesů dohledu Federálního rezervního systému, přičemž odborníci na program budou spolupracovat se současnými týmy dohledu, aby dohlíželi na banky zapojené do nových činností.

V úterý Rada rovněž poskytla další informace o postupu, který musí státní banka pod dohledem Federálního rezervního systému dodržet, než se zapojí do určité činnosti v oblasti dolarových tokenů nebo stablecoinů, včetně prokázání orgánům dohledu Federálního rezervního systému, že má vhodné záruky pro bezpečné a řádné provádění této činnosti.

Činnosti regulované v rámci programu zahrnují správu, půjčování, obchodování, vydávání nebo distribuci kryptoměn včetně stablecoinů. Podle dopisu představenstva je také regulováno poskytování bankovní infrastruktury firmám s digitálními aktivy nebo spolupráce se společnostmi, které využívají technologie distribuované účetní knihy.

Podle oznámení by novinka měla zaručit bezpečnost a zdraví bankovního systému, ačkoli není jasné, zda Fed bude do budoucna řešit také diskriminaci, na kterou kryptosektor v USA i celosvětvově poukazuje ve vztahu k bankám. V dokumentu CB hovoří o přínosech inovací.

Paypal spouští nový dolarem krytý stablecoin PYUSD pro digitální platby, který bude stát na blockchainu Ethereum (ETH)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *