ARC: Blockchain ve Zdravotnictví Dosáhne 1,7 miliardy USD do roku 2026

NEWS blockchain, zdravotnictví, doktor, novinka, aktualita, implementace, zdravotní, kryptoměny, kryptonovinky, kryptosvět, svět, crypto, zdravotník, systém, využití, kryptoměn, lékař, aktuálně, nově, nové, info, informace, novinky, kryptonovinky

Výzkumná a poradenská služba v oblasti informačních technologíí Acumen Research and Consulting (ARC) zveřejnila zprávu, kde předpokládají nárůst využití blockchainu ve světovém zdravotnictví.

ARC předpokládá prudký růst využití blokchainu ve zdravotnictví

Společnost nabízející výkum a poradenství v IT očekává, že se celosvětově se objem využití blockchainu v oblasti zdravotní péče do roku 2026 zvýší na více než 1,7 miliardy dolarů. A to se složeným ročním tempem růstu bezmála o 50 %.

Acumen Research and Consulting pak dodává, že největší podíl na trhu zdravotnictví patří USA. Následuje Evropa, díky silné vládní podpoře a přítomnosti nadnárodních společností. Ve zprávě mimo jiné stojí:

„Nedostatek bezpečnosti je hlavním faktorem, který omezuje růst blockchainu na trhu zdravotní péče v Evropě.“

Nejrychlejší tempo růstu pak mají státy v Asii a Tichomoří. ARC jmenuje např. Japonsko, které má, v daném regionu s nejrychlešjím růstem implementace blockchainu ve zdarvotnictví, vyspělý trh a vysoce kvalifikovanou pracovní sílu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.