Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ban v New Yorku pro kryptoburzu KuCoin začne prakticky okamžitě! Společnost navíc zaplatí 22 milionů dolarů

Kryptoměnová burza KuCoin v rámci vyrovnání zaplatí pokutu ve výši 22 milionů USD. V New Yorku má zákaz a uživatelé mají 30 dní, aby si vybrali kryptoměny, než jim budou za 4 měsíce smazány účty.

Podle dohody z 12. prosince podané u nejvyššího soudu New Yorku se KuCoin přiznává, že vystupoval jako „burza“ a nebyl registrován jako burza podle zákonů státu New York.

Společnost dále přiznala, že:

Provozuje platformu pro obchodování s kryptoměnami, na které mohou uživatelé, včetně uživatelů ve státě New York, nakupovat nebo prodávat kryptoměny, které jsou cennými papíry nebo komoditami, jak jsou definovány podle zákonů státu New York, a že Kucoin není registrovaný jako obchodník s cennými papíry nebo komoditami.

KuCoin souhlasil s uzavřením účtů všech uživatelů s bydlištěm v New Yorku do 120 dnů s tím, že zabrání obyvatelům New Yorku v získávání účtů v budoucnu.

Kategorizace kryptoměn jakožto cenných papírů je v USA častým důvodem postihů různých kryptoměnových společností včetně burz. Tyto společnosti nedokážou aplikovat mnohdy i stovky let stará pravidla určená pro akciové a další klasické trhy na odvětví digitálních aktiv, které fungují zcela odlišně.

Zákony o cenných papírech však nejsou zdaleka jediným důvodem, proč má stále více kryptoburz problémy s úřady. Mezi další patří nedostatky ve shromažďování údajů o zákaznících či míchání aktiv zákazníků s vlastními prostředky.

KuCoin byl známý tím, že zde našli útočiště i uživatelé, kteří si chtěli chránit své osobní údaje před zneužitím. Burza omezila výběry pro neověřené účty na 5 BTC, což umožnilo menším zákazníkům obchodovat bez ověření totožnosti.

28. června KuCoin ukončil tuto dlouhodobou politiku oznámením povinného KYC pro všechny uživatele.

Nedostatky v dodržování KYC a AML regulací stále častěji naráží na extrémně tvrdé postihy regulátorů, viz nedávný případ Binance a jejího zakladatele, kterému dokonce hrozí nepodmíněný trest až na 18 měsíců.

Pokud bude tento trend pokračovat, mohly by v případě schválení zůstat ETF a další fondy jedinou možností pro obyvatele Spojených států, jak si koupit kryptoměny. Celá řada osobností z kryptosvěta toto potlačování kryptofirem v USA považuje za neštěstí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *