Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin zastíní tržní kapitalizaci zlata ve výši 16 bilionů dolarů, říká Anthony Scaramucci ze SkyBridge Capital

Manažer hedgeových fondů Anthony Scaramucci vyjádřil přesvědčení, že tržní kapitalizace Bitcoinu (BTC) překoná tržní hodnotu veškerého zlata ve výši 16 bilionů dolarů, tedy 378 bilionů korun.

Bitcoin je vynikající aktivum, jaké svět ještě neviděl za posledních 5 000 let lidské historie, poznamenal zakladatel SkyBridge Capital. Hlavní kryptoměna přitom vznikla teprve nedávno, před 15 lety.

Podle Scaramucciho má kryptoměna, s aktuální kapitalizací něco přes 1,3 bil. USD, stále co dělat, než se dostane na zhruba 12násobnou úroveň tržní kapitalizace zlata, ale domnívá se, že se vzdálenost časem sníží s tím, jak regulační orgány otisknou na BTC svá schvalovací razítka.

To, co mě vyvedlo ze mé skepse, je představa, že je to neměnné a je to decentralizované způsobem, který to dělá velmi silným. Samotná síť se škáluje.

A pokud se zamyslíte nad tím, jak zacházíme s penězi v naší společnosti za posledních 5 000 let, Bitcoin kontroluje všechna políčka. Jediné pole, které nekontroluje, je manipulace centrální banky, díky které je však podle mě mnohem silnější.

A tak při 1,4 bilionu dolarů [tržní kapitalizace] by se [BTC] mohl obchodovat s polovinou tržní kapitalizace zlata, kde je dnes zlato, 16 bilionů dolarů? Věříme, že může. Ve skutečnosti si myslíme, že překoná tržní kapitalizací zlata.

Scaramucci dodal, že podle někoho vlastníci ETF (exchange-traded fund) nebudou stačit k tomu, aby se Bitcoin na takovou kapitalizaci dostal. On s tím však nesouhlasí, protože postupem času regulační přijetí umožní lidem na celém světě, aby vložili Bitcoin do svého portfolia.

1% pozice v těchto globálních portfoliích ho tam dovede, dodal.

Při stejné kapitalizaci zlata by cena Bitcoinu musela dosáhnout zhruba 780 000 dolarů.

Další:

Hodleři využili předhalvingovou korekci ke zběsilým nákupům Bitcoinu za 41 miliard korun během jediného dne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *