Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hodleři využili předhalvingovou korekci ke zběsilým nákupům Bitcoinu za 41 miliard korun během jediného dne

Během posledních propadů ceny hlavní kryptoměny střední a velcí hodleři vytvořili nový denní rekord v kumulaci BTC.

Rekordních 27 700 bitcoinů v hodnotě 1,75 miliardy dolarů (41,46 miliard korun) bylo odesláno na „akumulační adresy,“ když cena Bitcoinu klesla směrem k 60 tisícům dolarů. Došlo k tomu během jediného dne v rámci 24hodinového období mezi 16. a 17 dubnem.

Podle platformy CryptoQuant šlo o nový rekord, kterým došlo k překonání dosavadního rekurdu z 23. března tohoto roku, kdy se cena Bitcoinu rovněž pohybovala kolem hranice 63 500 USD.  Tehdy bylo na akumulační adresy odesláno 25 500 BTC za jediný den.

Podle těchto dat investoři využili předhalvingovou korekci ve velkém stylu. Zvýšené nákupy hodlerů byly zaznamenány během propadu ceny Bitcoinu k 63 tisícům dolarů (resp. až k cca 60 000 USD) v době čekání na bitcoinový halving, očekávaný v sobotních brzkých ranních hodinách.

Akumulační adresa je bitcoinová peněženka, která nevykazuje žádné předchozí výběry a má zůstatek přes 10 BTC. Tyto adresy byly prověřeny, aby se vyloučily peněženky, o kterých je známo, že jsou vlastněny těžaři bitcoinů a kryptoburzami. Kromě toho se musí jednat o adresy aktivní během posledních 7 let.

Několik analytiků, včetně pseudonymního obchodníka Rekt Capital, uvedlo, že prvních několik měsíců tohoto roku může být poslední dobou, kdy investoři mohou kumulovat bitcoiny za „výhodné ceny.” Analytik uvedl, že očekává další akumulaci po halvingu (s možností prohloubení korekce) a dodává:

Jakmile Bitcoin vyrazí z oblasti opětovné akumulace, přejde do parabolického uptrendu.

Další:

Jak dopadne sázka ředitele Real Vision? Raoul Pal má 80 % veškerého kryptoměnového portfolia v Solaně (SOL)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *