Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Představitelé Hongkongu nabídli městskému kryptoměnovému průmyslu samoregulaci, aby zůstal konkurenceschopným

Hongkongský správní orgán hovoří o zřízení polooficiální průmyslové samoregulační instituce, která umožní lepší rozvoj inovací v oblasti kryptoměnové infrastruktury.

Hong Kong Securities & Futures Professionals Association (HKSFPA) doporučila městským kryptofirmám, aby zřídily samoregulační výbor a vzájemně se sledovaly, zda jsou v souladu.

HKSFPA v doporučujícím dopise z 22. dubna mimo jiné uvádí:

Odvětví finančního trhu v Hongkongu je příliš zaměřeno na dohled, ale neexistuje žádná organizace, která by udržela celkový rozvoj tohoto odvětví. […]

Asociace zjistila, že mnoho ekonomicky rozvinutých regionů ve světě zřídilo statutární polooficiální průmyslové samoregulační instituce, které se zaměřují na rozvoj průmyslu a udržování tržní ekologie. Asociace se proto domnívá, že Hongkong se může odvolávat na podobný přístup a vytvořit samoregulační organizaci, jejíž hlavní funkce je orientovaná na rozvoj průmyslu ze strany zúčastněných stran v tomto odvětví…

Správní orgán navrhuje Komisi pro cenné papíry a futures (SFC) zřídit statutární samoregulační a autonomní orgány, které by delegovaly licenční pravomoci na hráče v oboru:

V případě Hongkongu Komise doporučuje, aby si Komise pro cenné papíry a futures stále ponechala pravomoc dohlížet na chování trhu (jako je zákaz obchodování zasvěcených osob, podvody, transakce manipulace s trhem, atd.), ale rozdělila licenční pravomoc.

HKSFPA hovoří o potřebě, aby Hongkong zůstal konkurenceschopný na globálním trhu s cennými papíry a upevnil svůj status mezinárodního finančního centra.

Zatímco část samoregulační činnosti se má zaměřit na odvětví futures, správy aktiv a digitálních aktiv, návrh výslovně hovoří také přímo o cenných papírech:

Samoregulační agentury mají pravomoc vést a koordinovat rozvoj odvětví cenných papírů, včetně schvalování nových obchodníků s cennými papíry, schvalování inzerátů, cenzury licencovaných zprostředkovatelů, kteří porušují obchodní pravidla, a dokonce uvalování omezených sankcí v rámci svých pravomocí.

Kromě toho, pokud jde o vývoj a změny v hongkongském odvětví cenných papírů, členové samoregulačních institucí nejprve podají návrhy svým řídícím výborům, poté, co získají velkou většinu, budou návrhy předloženy příslušným institucím [včetně SFC] k přezkoumání a projednání.

Novinka přichází krátce po nedávném scválení prvních spotových ETF na Bitcoin a Ethereum v Hongkongu.

Další:

První spotové burzovně obchodované fondy (ETF) na Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) byly schváleny v Hongkongu

Zatímco starší bitcoinové tokeny BRC-20 leží v krvi a prachu, na výsluní se vyhřívá RUNE – novinka na Bitcoinu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *