Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

V den halvingu vydělali bitcoinoví těžaři na odměnách a transakčních poplatcích rekordních 107,7 mil. dolarů

Celkové denní výnosy těžařů Bitcoinu (BTC) poprvé překonaly hranici 100 milionů dolarů! Těžaři kupodivu zaznamenali rekordní denní výdělek v den bitcoinového halvingu v roce 2024.

Těžaři hlavní kryptoměny si budou pamatovat den 20. dubna jako pozoruhodný památný milník. Na jednu stranu právě přišli o polovinu odměn za vytěžený blok, které se půlením snížily z 6,25 na 3,125 BTC, ale současně se dočkali rekordních zisků.

Jestli se nyní divíte, jak je to vlastně možné, tak klíčem je druhá část výnosů z těžby – transakční poplatky, které tvoří nedílnou součást celkových výdělků těžařů Bitcoinu.

20. dubna vydělali bitcoinoví těžaři na odměnách za těžbu a transakčních poplatcích celkem 107,7 milionu dolarů, protože členové bitcoinové komunity ochotně platili přemrštěné poplatky, aby jejich transakce byly zaznamenány na 840 000. bloku BTC – kterým došlo k půlení.

Zdá se, že spousta lidí z nějakého důvodu zatoužila být součástí bitcoinové historie. Uživatelé utratili 37,7 BTC (v hodnotě 2,4 milionu dolarů) na transakčních poplatcích jen proto, aby získali svůj podíl na omezeném prostoru v bloku, který spustil v pořadí 4. halving během ultra vzácného 10minutového časového okna.

840 000. blok zahrnoval 3 050 transakcí, což znamená, že průměrný uživatel za svou transakci zaplatil téměř 800 dolarů, tedy téměř 19 tisíc korun.

Další velká část aktivity na bitcoinovém blockchainu v den halvingu pramenila ze zběsilého mintování a kupčení na novém protokolu Runes, od tvůrce bitcoinových Ordinals, Caseyho Rodarmora, Projekt byl spuštěn právě v době probíhajícího půlení.

Po bouřlivé sobotě, která stanovila nový rekord v celkových denních odměnách pro těžaře, se v neděli začaly poplatky pomalu vracet do normálu. I tak v době zveřejnění článku činí poplatek za odeslání BTC v průměru cca 13 dolarů, tedy přes 300 korun.

Další:

Obchodníci na trhu stále podceňují dlouhodobé účinky halvingu na cenu Bitcoinu (BTC), tvrdí gigant Bitwise

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *