Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinovej Kanál | Jak funguje současný ekonomický systém?

Bitcoinovej Kanál je pořad, kde se příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto seriálu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. V dnešním díle čekejte šou na téma: Jak funguje současný ekonomický systém?

Jak funguje ekonomický systém

V tomto díle bude řeč o tom, jak funguje náš ekonomický systém, který v současnosti máme. Bitcoinovej kanál to tentokrát pojal jako šou, tak uvidíme, co z toho vznikne. Já jsem se na toto téma již několikrát vyjadřoval, naposledy třeba v posledním díle SPPN. Pokud jste ho ještě nečetli, tak doporučuji přečíst.

Tentokrát opravdu nevím, co bych vám k tomu ještě mohl uvést, než začne video. Všichni v tom žijeme a řada z vás si již velmi dobře uvědomuje, jak to funguje a jaké máme problémy. Vždyť právě odpovědí na tyto problémy je Bitcoin. Víme o zadlužení, které není možné splatit a víme také o nehospodárnosti na úrovni velkých centrálních rozpočtů.

Víme, že systém založený na neustálém růstu není dlouhodobě udržitělný. Že vede ke znečištění a devastaci přírodních zdrojů. Že vyrábíme levné výrobky, které se rychle kazí a produkujeme obrovské množství odpadu. Lpíme na umělém zvyšování zaměstnanosti lidí, protože tak to máme napsáno v učebnicích. Známe své problémy, které tento systém vytvořil.

Finanční moc je v rukou bank a my ostatní se ženeme za ekonomickým růstem, abychom se zítra mohli mít alespoň stejně dobře, jako včera. A to i přes inflaci, která neustále požírá naše vydělané peníze, máme. Alespoň v bohatých zemích v Evropě či USA, ale hrozba krize neustále visí ve vzduchu. Dokonce už známe i ekonomické války.

Ne, současný ekonomický systém určitě není dokonalý, ale jiný zatím nemáme. Ekonomika, politika, vše je propojené a museli bychom to změnit od základů. Časem to bude nevyhnutlné, ale zatím ještě ne.

Video

Tento pořad vznikl ve spolupráci webu Hodler (článek) a youtubera Kicoma, který natočil následující video na Bitcoinovej Kanál. Jedná se o pravidelný seriál, který vychází každé úterý večer. Video začne ve 20:00! Dnes na téma: Jak funguje současný ekonomický systém?

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku , Steemitu a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

Anthony Pompliano: Bitcoin pomáhá miliardám lidí v Hongkongu a Indii – lidé si ho časem zvolí!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *