Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinový ETF společnosti BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) prodělal svůj vůbec první den odlivu kapitálu

Vůbec poprvé od začátku obchodování v lednu se spotový burzovně obchodovaný fond na Bitcoin od největšího světového správce aktiv BlackRock s tickerem IBIT více prodával než nakupoval, což vedlo k odlivu.

Spotové bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) se sídlem ve Spojených státech zaznamenaly 1. května rekordní čisté odlivy, přičemž iShares Bitcoin Trust společnosti BlackRock zaznamenal svůj vůbec první den odlivu.

Bitcoinový ETF od BlackRocku iShares Bitcoin Trust (IBIT) má za sebou podle Farside Investors denní odliv kapitálu kolem 36,9 milionu dolarů, zatímco zbývající spotové bitcoinové ETF společně zaznamenaly odliv přes 526,8 milionu USD.

Největším odtokem dne byl Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund, který zaznamenal čistý odliv 191,1 milionu dolarů. Bitcoinový ETF Hashdex s tickerem DEFI byl naopak jediným s nulovými toky. Na druhém místě se pak umístil Greyscale Bitcoin Trust s odlivem 167,4 milionu dolarů.

Jak ukazuje tabulka výše, celkový denní odliv amerických spotových ETF na Bitcoin (včetně IBIT) dosáhl 563,7 milionů dolarů. Jde o dosud největší jednodenní odliv pro spotové bitcoinové ETF se sídlem v USA od jejich uvedení v lednu.

Prezident obchodu ETF Nate Geraci však poukázal na to, že ETF iShares Gold ETF a SPDR Gold ETF zaznamenaly od začátku roku odlivy ve výši 1 miliardy USD a 3 miliardy USD a přesto se cena zlata od začátku roku zvýšila o 16 %.

Analytik Bloombergu pro ETF James Seyffart pak dodal, že bitcoinové ETF i nadále fungují bez problémů, přičemž přílivy a odlivy jsou naprosto běžnou součástí v životě těchto fondů.

V době zveřejnění článku se Bitcoin (BTC) obchoduje za 58 930 USD po 9,33% propadu za poslednách 7 dní.

Další:

Bitcoin (BTC) zaznamenal nový rekord v počtu transakcí: 1,6 milionu potvrzených on-chain plateb za jediný den

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *