Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Soud vynesl rozsudek, bývalý generální ředitel Binance Changpeng Zhao odsouzen ke čtyřem měsícům vězení

Zakladatel největší kryptoburzy světa Changpeng Zhao, také známý jako CZ, který se v listopadu přiznal k porušení amerických zákonů o praní špinavých peněz, půjde na 4 měsíce do vězení.

30. dubna soudce Richard Jones amerického okresního soudu pro západní obvod Washingtonu odsoudil bývalého šéfa Binance Zhaa ke čtyřem měsícům vězení za porušení amerických zákonů o praní špinavých peněz.

CZ neudržoval účinný program proti praní špinavých peněz (AML) na své kryptoburze, k čemuž se v listopadu přiznal. Právníci pro svého klienta žádali podmíněný trest mimo jiné i s tím, že Zhaoovo bohatství by z něj mohlo udělat cíl ve vězení.

Soudce Jones během syšení řekl, že neexistují žádné důkazy, že by Zhao byl někdy informován o konkrétních nezákonných činnostech na Binance, čímž odmítl dřívější žádost státních zástupců zvýšit trest na tři roky.

Z vyjádření žalobce Kevina Mosleyho plyne, že státní zástupci učinili ze stíhání Zhaa exemplární případ. Uvedl:

Věznění je nezbytné, aby odráželo závažnost trestného činu. Podmíněný trest by motivoval ostatní, aby porušovali zákon a dělali to v co největším možném rozsahu.

Před odsouzením se CZ omluvil za své činy a řekl, že měl hodně klidu o samotě na přemýšlení. Dodal také, že přijal plnou odpovědnost za selhání Binance při implementaci efektivního programu AML. To především zahrnuje úplné ověření totožnosti každého zákazníka. Není tedy pravda, že by sám pral peníze, jak byla zpráva o přiznání některými mylně pochopena.

Poté, co v listopadu odstoupil z funkce generálního ředitele, CZ řekl, že plánuje zůstat mimo Twitter a veřejně se k trestnímu případu nevyjádřil. V březnu spustil Giggle Academy, vzdělávací projekt související s kryptoměnami a blockchainem pro mladé.

V rámci urovnání s úřady Binance minulý rok zaplatila pokutu ve výši 4,3 miliardy dolarů. Vyrovnání se však netýkalo samostatných obvinění SEC podaných v červnu 2023. Richard Teng, bývalý šéf regionálních trhů Binance, se po Zhaoově odchodu stal novým generálním ředitelem kryptoburzy.

Další:

Američané kvůli regulátorům přicházejí o kryptoměnové peněženky! Phoenix a Wasabi opouštějí Spojené státy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *