Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Blockchain Association a skupina kryptoaktivistů žalují Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států

Blockchain Association a skupina kryptoaktivistů se sídlem v Texasu žalují SEC kvůli jejímu kontroverznímu pravidlu „Dealer Rule“ a tvrdí, že ohrožuje průmysl digitálních aktiv a inovace.

Dne 23. dubna BA oznámila žalobu ve snaze zpochybnit nedávného rozšíření „pravidla obchodníka“ agentury SEC, které podle lidí z odvětví kryptoměn potlačuje inovace na americkém trhu digitálních aktiv.

Kristin Smithová, generální ředitelka Blockchain Association, uvedla, že jde o nejnovější příklad „do očí bijících pokusů SEC o nezákonnou regulaci mimo její pravomoci.“ Dále uvedla:

Dealer Rule posouvá tažení SEC proti digitálním aktivům a nezákonně nově definuje hranice její statutární pravomoci, kterou jí udělil Kongres a kvůli tomu hrozí, že vytlačí americké společnosti do zahraničí a podnítí strach v amerických inovátorech.

BA a CFAT tvrdí, že SEC překročila svou autoritu zavedením širokého výkladu termínu „dealer“ v rámci zákona o burze cenných papírů z roku 1934. Odkazují tak na únorovou změnu, kdy SEC začala nově definovat tento termín.

V rámci změny regulátor vyžaduje, aby se více účastníků krypto trhu registrovalo, připojilo se k samoregulační organizaci a dodržovalo federální zákony o cenných papírech.

Podle žalobců tím SEC vytváří vágní a zatěžující regulační prostředí pro podniky zapojené do obchodování s digitálními aktivy. Komise podle nich také nedokázala adekvátně reagovat na obavy veřejnosti vznesené během omezeného období pro připomínky a opomněla posoudit potenciální negativní dopady pravidla.

Smithová dále uvedla, že usilují o „deklaratorní rozsudek a soudní příkaz“ proti regulačnímu orgánu, který by zvrátili rozšíření pravidla a znemožnil jeho použití proti průmyslu dříve, „než tento vzteklý regulátor může způsobit další škody.“

Další:

5 zajímavých faktů, které jste možná nevěděli ohledně události známé jako halving Bitcoinu (20. dubna 2024)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *