Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Brutální Ankr exploit: Hacker právě vymintoval 6 biliard USD v aBNBc!

Abychom vůbec mohli vyčíslit rozměr exploitu aBNBc, syntetického BNB na protokolu Ankr, musíme si osvěžit své znalosti o desítkové soustavě.

Brutální Ankr aBNBc exploit

Jak uvádí wiki, kvadrilion je pojem, který v desítkové soustavě v angličtině představuje číslo 1015. V dlouhé soustavě, která se používá v České republice, jde o tisíc bilionů, tedy jednu biliardu.

Jak plyne z dat zveřejněných blockchainovou analytickou platformou Nansen na Twitteru, na protokolu Ankr došlo k exploitu a někdo vymintoval aBNBc v hodnotě 6 biliard dolarů.

DeFi protokol Ankr uvedl, že již spolupracuje s burzami na zastavení obchodování s aBNBc.

Náš token aBNB prodělal exploit a v současné době pracujeme s burzami na okamžitém zastavení obchodování.

Všechna podkladová aktiva na Ankr Staking jsou v tuto chvíli v bezpečí a všechny infrastrukturní služby nejsou ovlivněny.

V době přípravy článku se však syntetický BNB nadále obchodoval na decentralizované burze Pancakeswap, ačkoli na CoinMarketCap byly z info tabulky odstraněny všechny obchodní páry.

Listopadová kapitulace na trhu s Bitcoinem: Týdenní realizované ztráty za 10,16 miliardy dolarů!

6 biliard?

V tuto chvíli se čísla z různých zdrojů liší a skutečná hodnota podvodně vymintovaných wrapovaných tokenů BNB v době exploitu Ankr může být jiná.

Stačí 6 kvadrilionů dolarů na důchod? (@nansen_intern)

Vícero zdrojů pak uvádí, že hacker měl po exploitu plné ruce práce a využíval celou řadu způsobů, jak svůj lup přeměnit na další kryptoměny a stablecoiny.

Exploiter má teď hodně práce. Používá most Celer bridge, debridge, Tornado Cash na BSC a 1inch pro výměnu, přemostění a přesun aktiv do Etherea, uvedl Andrew T z Nansenu.

Aktuálně již tržní hodnota syntetického BNB aBNBc klesla prakticky na nulu. Na Pancakeswap se obchoduje se ztrátou 100 % za 24 hodin. V pátek ráno byl obchodní pár s BNB na úrovni 1297460000000000 aBNBc / 1BNB.

 

V tuto chvíli zatím není jasné, jak k exploitu došlo a kolik byl hacker celkem schopen vytěžit prodejem neoprávněně vymintovaných tokenů. Situaci budeme sledovat a o dalších novinkách Vás budeme informovat, až budeme vědět více.

V době přípravy článku ukazoval blockchainový průzkumník Nansen na BSC adrese útočníka dokonce téměř 60 bilionů Ankr BNB.

Zdroj: Nansen

 

Šéfa Xixoio Richarda Watzkeho údajně zadržela policie během razie ve firmě

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *