Listopadová kapitulace na trhu s Bitcoinem: Týdenní realizované ztráty za 10,16 miliardy dolarů!

Bitcoin, BTC, zajištění, ztráty, fiat, USD, dolar, kurz, kryptomarket

Jak uvádí Glassnode, pokud jde o dolarovou hodnotu celkové realizované ztráty, byla kapitulace na bitcoinovém trhu v listopadu 4. nejhorší vůbec.

Listopadové realizované ztráty

Výprodej BTC v listopadu 2022 byl čtvrtý největší v historii. Investoři do Bitcoinu realizovali mnohamiliardové ztráty. Informovala o tom on-chain analytická společnost Glassnode v posledním vydání svého týdenního zpravodaje „The Week On-Chain.“

V listopadu byla zaznamenána čtvrtá největší kapitulační událost, která znamenala 7denní realizovanou ztrátu v hodnotě -10,16 miliardy dolarů. To je 4krát více než vrchol v prosinci 2018 a 2,2krát více než v březnu 2020.

Tone Vays vytyčil bullish cíle pro cenu Bitcoinu: Tato úroveň potvrdí, že bull market začal

Finální kapitulace a možné dno?

Ačkoli dolarová hodnota realizovaných ztrát nemusí být vzhledem k rostoucí ceně Bitcoinu ideálním ukazatelem, zpráva o určité kapitulaci není až takovým překvapením. Je zřejmé, že sentiment na kryptomarketu po pádu FTX klesl pod bod mrazu a všichni jakoby nyní čekali další otřesy.

Další zajímavou metrikou je upravený poměr tržní hodnoty k realizované hodnotě (MVRV). Jedná se o poměr mezi tržní hodnotou BTC a jeho realizovanou hodnotou (vstupní cena) po očištění o mince, které jsou podle analytiků pravděpodobně ztracené (7 a více let bez pohybu).

S aktuální hodnotou průměrné ztráty v hodnotě -37 % bylo podle Glassnode pouze 1,57 % obchodních dnů v historii Bitcoinu s nižší MVRV.

..Pokud odečteme zisk držený v rámci pravděpodobně ztracené nabídky, je současný trh nejvíce pod vodou od doby, kdy se v prosinci 2018 a lednu 2015 dostal téměř na dno.

Nejhorší za námi?

Pokud lze považovat index strachu a hamižnosti za hodnověrný ukazatel, poslední měsíce ve skutečnosti nepatřily k těm nejhorším, pokud jde o náladu na trhu. Index své nejnižší hodnoty ukázal již v červnu 2022.

Advertisement
Zdroj: Alternative.me

Také při zpětném pohledu na graf kapitulace výše (1. graf v článku) vidíme největší realizované ztráty během prudkých propadů v polovině tohoto roku. Je tedy možné, že je nejhorší část bear marketu již za námi.

Navzdory všem ukazatelům, které naznačují dosažení dna, obecně platí, že dno dokážeme s jistotou identifikovat pouze až zpětně. Účelem našich článku tak nikdy není cenová predikce. To platí vždy a pokud vám někdo tvrdí, že ví, kam se trh vydá, tak si na něj ve vlastním zájmu dejte dobrý pozor.

 

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.

Jak nízko může cena Bitcoinu spadnout? Analytik Willy Woo má model „maximální bolesti“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.