Šéfa Xixoio Richarda Watzkeho údajně zadržela policie během razie ve firmě

V sídle kontroverzního kryptoprojektu Xixoio v Praze zasahovala policie. Hlavní představitelé společnosti byli údajně zadrženi.

Xixoio terčem policejní razie

Jak potvrdil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej, v pražském sídle společnosti Xixoio proběhla policejní razie. Podle HN.cz byli zadrženi hlavní představitelé firmy, včetně šéfa a většinového akcionáře společnosti Richarda Watzkeho.

Bližší informace ohledně úterní razie nebyly zveřejněny. V tuto chvíli na veřejnost prosáklo pouze to, že policisté představitele Richarda Watzkeho a Henryho Ertnera zatkli pro podezřejní z investičního podvodu.

Tuzemská média pak zmiňují údajné přesuny peněz v řádu desítek milionů korun z účtů firmy na účty soukromé. V tuto chvíli je nástroj Xixoio na tokenizaci firem ve fázi slibů.

Tone Vays vytyčil bullish cíle pro cenu Bitcoinu: Tato úroveň potvrdí, že bull market začal

Tokeny společnosti jsou případným investorům nabízeny k nákupu, ale nelze je v tuto chvíli prodat. Ve velké reklamní kampani Xixoio slibuje podíl na budoucím úspěchu, nicméně smluvní podmínky mohou být pro investory nevýhodné a úspěch s velkým otazníkem.

Advertisement

Menšinový akcionář Jiří Machalický uvedl pro Seznam Zprávy:

Policisté za mnou přišli, měli nějaké otázky, vyžádali si nějaké dokumenty, ale netuším proč. Z jejich otázek bylo patrné, že mají ve věci chaos, například si mysleli, že obchodujeme s kryptoměnami.

 

Bitpanda: Jsme první „evropskou maloobchodní“ krypto investiční platformou s licencí v Německu

1 thought on “Šéfa Xixoio Richarda Watzkeho údajně zadržela policie během razie ve firmě

  1. Nedivím se, že policisté nerozumí s čím vlastně firma obchoduje. Myslím, že tomu nerozumí nikdo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.