Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Chainlink (LINK) se pomalu stává “Teslou” mezi kryptoměnami – co dál?

Kryptoměna Chainlink v posledních dnech dosáhla dalšího ATH. Obrovsky býčí nálada na tomto altcoinu vedla k překonání dalších a dalších maxim. Pomalu se stává “Teslou” mezi kryptoměnami.

Chainlink vystřelil na 8 dolarů

Ptáte se, co je na tomto altcoinu tak zajímavé, že jeho cena prudce roste? Chainlink je první kryptoměna, která spojuje data z reálného světa se smart kontrakty na blockchainu prostřednictvím tzv. „Oracles“. Existují možnosti, jak přinést off-chain data do inteligentních smluv a úlohou LINK je toho dosáhnout. Kromě toho Chainlink nabízí drobný pasivní příjem pro své držitele.

Ohledně vkládání dat do blockchinu se vedou diskuze, protože blockchain sice zaručuje neměnnost, ale kdo zaručí správnost off-chain dat při zadávání do sítě? Teoreticky vzato by se to mohlo podařit DeFi projektům, jako je Chainlink.

“Tesla” kryptoměn?

No, ačkoli je nyní hype po LINKu enormní, zažili jsme to již u altcoinů mnohokrát a obvykle emoce vychlednou a vlna nadšení časem vychladne. Záleží na dlouhodobém vývoji a netřeba se nechávat příliš strhávat krátkodobými náladami, byť doporučujeme sledovat, co se v kryptosvětě děje.

Chainlink dnes ráno dosáhl nového ATH a krátkodobě se vyšplhal až na 8,22 dolarů. Před pouhým týdnem přitom byla jeho cena 4,87 USD (čísla dle CMC). To je bezmála dvojnásobek za pouhý týden. Díky prudkému růstu se Chainlink dokonce podíval do první desítky a nyní se drží na 11. pozici dle celkové kapitalizace.

V lednu 2019 stála jednoltka LINK 0,29 $, o rok později, na začátku tohoto roku, to již bylo cca 1,77 dolarů. Link stále roste a dnes zaznamenal další ATH, nad 8 dolary. Za růstem jednoho z největších krypto tahounů posledních let stojí řada fundamentálních faktorů. Samotný hype okolo DeFi projektů tomu napomáhá. Dále má na cenu vliv zvyšování popularity a počtu operátorů uzlů.

Partnerství

V neposlední řadě pak pohání růst nově uzavřená partnerství, kterých má tato kryptoměna mnoho, mj. Hedera Hashgraph či Matic Network. 8. července se společnost Chainlink spojila s Nexo, krypto věřitelem s údajně 800 000 uživateli, aby zde nasadila svá řešení Oracle. Chainlink byl také zmíněn v blogu Google:

„…Ukážeme, jak může konkrétní platforma pro inteligentní smlouvy (Ethereum) spolupracovat s naším podnikovým cloudovým datovým skladem (BigQuery) prostřednictvím prostředníka Oracle (Chainlink).”

Závěr

Zatímco většina kryptoměn trčí hluboko pod svými maximy, LINK vytváří jedno ATH za druhým. Za růstem stojí hype okolo projektu a množství partnerství. Jen za poslední týden se zhodnotil přibližně na dvojnásobek v dolarové hodnotě.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *