Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Generální ředitel Binance se stal jednou z nejnovějších tváří YouTube podvodů

Changpeng Zhao, generální ředitel jedné z největších kryptoburz na světě, je dalším vlivným členem kryptoměnové komunity, jehož identitu využili podvodníci v reklamě na YouTube nebo jinde. Videoplatforma se stále podílí na zisku z podvodů.

Další z podvodů na YouTube

YouTube není zdaleka jedným místem na internetu, kde mají podvodníci své reklamy. Jen málo platforem se však těší takové oblibě a popularitě. Převaha YouTube je enormní, přestože již existují různé alternativy, jako je DTube či Patreon.

V kryptokomunitě jsme zaznamenali řadu případů, kdy byly zabanovány kanály krypto youtuberů. Ti větší s vysokým množstvím odběratelů obvykle udělali rozruch a YouTube jim smazané kanály vrátilo. U menších autorů, kteří takovou sílu neměli, to pak skončilo úplnou ztrátou, mnohdy i několikaleté práce. Ukázalo se, že v některých případech ani není poskytnut důvod. Mezitím, co legitimní tvůrci obsahu mohou mít uvedené problémy, se množí případy podvodů, které si zde vesele platí reklamy z ukradených peněz. Nejnověji podvodníci zneužil identitu šéfa Binance.

Šílený svět

Jak KryptoHodler informoval v dubnu, společnost Ripple, která vydává 3. nejsilnější kryptoměnu XRP, a její generální ředitel Brad Garlinghouse zažalovali

YouTube. Důvodem bylo, že platforma adekvátně neřeší krypto scamy, přičemž konkrétně identita Garlinghouse byla zneužita jedním z podvodů. Nyní kanál vytvořený pomocí jména generálního ředitele Binance představuje zdvojnásobovač BTC.

Reklama avizuje trik, který již můžete znát z mnoha předchozích podvodů. Přesto se stále ještě hodně lidí dokáže nachytat. Oběti jsou vyzvány, aby zaplatily mezi 0,1 BTC – 20 BTC na adresu peněženky zobrazenou ve videu. Za to jim podvodná reklama slibuje vyplatit dvojnásobek nazpět.

Zhao vyjádřil své zklamání na Twitteru. Poukázal na to, že si jako legitimní krypto společnost nemůžou kvůli cenzuře ani zakoupit reklamu, zatímco podvodníci používající neoprávněně jeho jméno ano. „Šílený svět.”

https://twitter.com/cz_binance/status/1281842642150551552?ref_src=twsrc%5Etfw

Závěr

Zhao není zdaleka jediný. Podvodníci si zapůjčili jméno Elona Muska, šéfa Ripple, ředitele Apple, Coinbase, Amazonu, Google, atd. Způsobené škody a zisky podvodníků jdou do desítek milionů dolarů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *