Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Chystaná cross-chain utilita pro Metamask rychle získává hype, Snaps má fungovat podobně jako Apple App Store

Pokud vývojáři Consensys splní své sliby ohledně Snaps, můžeme se těšit na zlepšení uživatelských možností a celkově infrastruktury okolo ethereové peněženky Metamask.

MetaMask Snaps umožní uživatelům interagovat s řadou různých blockchainů, jako je Bitcoin či Solana, přímo z jejich peněženky MetaMask. Novinka kromě toho slibuje například zprostředkovat aktualizace projektů či pomoct lépe pochopit, co se děje ve složitých transakcích, které mohou znejistit uživatele při jejich schvalování, nastínil Simon Morris, vedoucí strategie Consensys.

Morris dokonce tvrdí, že MetaMask Snaps bude fungovat podobně jako Apple App Store pro kryptopeněženku, což umožní vývojářům třetích stran spouštět nové decentralizované aplikace (DApps) – nazývané Snaps – které rozšiřují funkce MetaMasku.

Závod o Bitcoin ETF v USA: Přehled přihlášek a termínů pro rozhodnutí komise pro cenné papíry a burzy

Ambiciozní projekt však může v i v nezasvěcených uživatelích vyolat obavy o bezpečnost prostředků v peněžence. Šéf strategie Consensys vysvětlil, že zatímco první kolo vydaných Snapů bude podrobeno bezpečnostním kontrolám, později mají vznikat stejně volně jako uvolňování běžných aplikací na web.

I přes možné obavy se zahájení Snaps stává jedním z velmi očekávaných eventů v kryptosvětě. Morris říká, že upgrade umožňující aplikace třetích stran pro Metamask přijde někdy koncem tohoto roku.

Dále uvedl:

MetaMask funguje s masivním předpokladem, že bude fungovat na EVM nebo něčem velmi podobném Ethereu, takže to, na co se zaměřujeme pro první vydání, je zajistit interoperabilitu MetaMasku s jinými řetězci mimo EVM.

Pokud se projekt podaří přivést k životu, začnou si uživatelé peněženky stahovat Snapy, což by mělo fungovat podobně jako aplikace pro Apple iOS či Android. Kromě interoperability tak mohou přinést celou řadu nástavbových funkcí pro uživatele web3 peněženky.

Pro ty, kteří chtějí ochutnat Snaps, Morris prozradil, že si mohou stáhnout aplikaci s názvem MetaMask Flask. Varoval však, že je to nástroj pro vývojáře. Nutno také zmínit, že DeFi protokoly a peněženky jsou častým terčem hackerů a podvodníků a lze očekávat, že tento problém sám od sebe nevymizí a může věci okolo projektu zkomplikovat.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *