Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Podle zprávy „Crypto Wealth Report“ je z 425 milionů držitelů kryptoměn 22 dolarových krypto miliardářů

Zpráva zveřejněná londýnskou poradenskou firmou Henley & Partners „Crypto Wealth Report“ se zabývá bohatstvím v kryptoměnách. Podle uvedených závěrů na světě drželo bitcoiny více než 40 000 kryptomilionářů.

Podle závěrů zveřejněných 5. září společností Henley & Partners je na celém světě zhruba 88 200 milionářů s kryptoměnami ve svém majetku. Z toho 40 500 drží bitcoiny.

Zpráva pokračuje lidmi s mjetkem přesahujícím 100 milionů dolarů, kteří investují do kryptoměn. Také mezi nimi je menší polovina bitcoinerů, konkrétně 78 ze 182 jednotlivců.

Kromě toho šest z 22 krypto obchodníků, kteří drželi více než 1 miliardu dolarů, „nashromáždilo své jmění obchodováním s bitcoiny.“

Podle těchto dat se zdá, že je krypto mnohem více rozšířené mezi běžnými lidmi, než mezi milionáři a těmi, kdo mají stovky milionů či miliardy v přepočtu na americké dolary.

Bitcoin lidé chtějí a mohl by dosáhnout komicky velké tržní kapitalizace, říká makro expertka Lyn Alden

Podle dat platných v červenci 2023 je na Zemi zhruba 56,1 milionu dolarových milionářů. To znamená, že pouze necelých 0,2 % milionářů má aktuálně významné držení kryptoměn.

Celkově přitom z cca 8 miliard lidí podle zprávy Crypto Wealth Report 425 milionů lidí drží bitcoiny nebo jiné kryptoměny. To znamená, že celosvětově více než 5 % lidí vlastní nějaké digitální aktivum.

Juerg Steffen, generální ředitel společnosti Henley & Partners, k tomu uvedl, že za posledních šest měsíců nastal prudký nárůst počtu dotazů na kryptoměny od milionářů v rámci snah „chránit se před jakýmikoli potenciálními budoucími zákazy obchodování nebo používání. kryptoměn ve svých zemích.”

Odborník na kybernetickou bezpečnost Ali Khan však říká, že stále více jurisdikcí přijímá mechanismy pro bezpečné uložení digitálních měn a chápe legitimní povahu bohatství drženého v kryptoměnách.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *