Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoměny jsou zlatý důl pro právníky! Kolapsy a bankroty jim generují stovky milionů dolarů, uvedla analýza

Zatímco ve zlaté horečce to byly rýče a lopaty, v “divokém krypto západě,” jak kryptosvět nazvali někteří politici a regulátoři, jdou na dračku právníci, účetní, konzultanti, analytici.

Právní průmysl se ukázal jako velký vítěz uprostřed kolapsů světa kryptoměn, jako byly FTX, Genesis a Celsius. Právníkům vydělává nekřesťanské peníze a jedním z důvodů je nedostatek regulační jasnosti. Absence předpisů způsobila, že je práce na krypto bankrotech obtížnější a nákladnější, uvedli právníci FTX.

Náklady týkající se pouhých 5 hlavních nedávných případů kolapsů v kryptosektoru na právníky a další podobné výlohy dosáhly jen za poslední rok brutálních 700 milionů dolarů.

Inteligentní smlouvy kódované ChatGPT způsobí ještě více problémů při útocích, říká odborník na bezpečnost

Zatímco kryptoinvestoři jsou velmi často na pomyslné lavičce poražených, konkurzní právníci a další specialisté na přeměnu firem sklidili velké honoráře. Jak uvedl ve své zprávě a analýze The New York Times:

Podle analýzy soudních záznamů, kterou provedl deník New York Times, právníci, účetní, konzultanti, kryptoměnoví analytici a další odborníci získali od loňského roku na poplatcích za bankroty pěti velkých kryptoměnových firem, včetně burzy digitálních měn FTX, více než 700 milionů dolarů. Tato částka pravděpodobně výrazně vzroste s tím, jak se budou případy v následujících měsících vyvíjet.

Vypočítaná částka zahrnuje náklady účtované v bankrotech pěti kryptofirem — FTX, Celsius Network, Voyager Digital, BlockFi a Genesis Global — mezi 5. červencem 2022 a 31. červencem 2023. Největší položkou je kryptoburza FTX, jejíž bývalý CEO Bankman-Fried se v nedávné době ocitl v nechvalně známém vězení v Brooklynu poté, co mu soudce zrušil kauci.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *