Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoměny a big tech akcie mohou v nadcházejících letech podávat nevýrazné výkony, varuje Nicholas Merten

Analytik říká, že velké technologické akcie a digitální aktiva včetně Bitcoinu by mohly v nadcházejících letech najet na velmi slabé výkony a držitelům přinášet nevýrazné zhodnocení kapitálu.

S tím, jak kryptomarket během posledních týdnů ztrácel, sílí bearish nálady obchodníků a komunity. Bitcoin od poloviny července klesl z hodnot lehce nad 30 tisíci USD až na současných 25 869 dolarů v tuto chvíli.

S poklesem ceny BTC klesaly i ostatní kryptoměny a tím i celková kapitalizace kryptoměn, která je aktuálně lehce nad jedním bilionem dolarů. Na svém ATH v listopadu 2021 přitom dosahovala takřka 3 bilionů USD.

Chystaná cross-chain utilita pro Metamask rychle získává hype, Snaps má fungovat podobně jako Apple App Store

Youtuber z kanálu DataDash Nicholas Merten říká svým 512 000 odběratelům, že techničtí giganti a kryptoaktiva by v příštích několika letech nemusela dosáhnout více než nevýrazných zisků.

Jedním z nejnevýkonnějších aktiv v příštích několika letech by mohly být kryptoměny a akcie FAANG nebo velké technologické společnosti. Mluvím o Facebooku, Amazonu, Netflixu, Googlu, Microsoftu, Apple, obrovských technologických společnostech, které dosáhly monstrózních zisků a předběhly širší akciový trh.

Influencer zdůraznil, že se to z kryptoměn netýká pouze Bitcoinu, ale hovoří o širším prostoru altcoinů a o kryptoměnách jako celku, který dříve vytvářel šílené násobky.

Mertenova predikce sice odpovídá náladě mnoha jeho fanoušků i lidí, kteří se dříve nadšeně hrnuli do krypto bull marketu, ale bude mít reálné základy? Podle influencera bude špatný výkon kryptoměn mimo jiné důsledkem snižování likvidity trhu v důsledku jestřábí politiky Federálního rezervního systému.

Uvedl:

Nacházíme se v prostředí snižující se likvidity. Nacházíme se v prostředí, kde krypto v podstatě trpí, a důležitější je najít svou hodnotovou nabídku poté, co dosáhlo obrovských zisků. A kromě toho navíc, aby krypto ze své současné tržní kapitalizace ve výši bilionu dolarů akcelerovalo, bude mít mnohem více práce dostat se na 10 bilionů dolarů, než když bylo na tržní kapitalizaci řekněme 100 miliard dolarů a směřovalo k bilionu dolarů.

Je důležité si uvědomit, že potřebujete mnohem větší likviditu, potřebujete mnohem více fundamentální tvorby hodnoty, abyste podnítili takové býčí trhy. A jak jsme zde zdůraznili, likvidita zde pracuje proti nám. Samotný Fed stahuje rozvahu každý měsíc zhruba o 100 miliard dolarů.

Globální likvidita vypadá, že je připravena na nová minima, a sazba federálních fondů, když mluvíme o Spojených státech a dalších centrálních bankách jako celku, se začíná ubírat k nejvyšším úrovním od roku 2007 a k podobným úrovním, které jsme viděli na začátku 90. let nebo na začátku akcelerace v 70. letech při krocení inflace, dodal Merten.

Co se týče aktuální dlouhodobé situace na trhu, nacházíme se s velkou pravděpodobností buď před možnou finální vlnou propadů na dlouhodobé low bear marketu, nebo v dočasné korekci v rámci rané fáze počínajícího bull marketu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *