Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bývalý manažer FTX Ryan Salame přiznal vinu! 1,5 miliardy dolarů zaplatí vládě, necelých 6 milionů věřitelům

Salame se přiznal k nelegitimním mnohamilionovým darům Republikánům, zatímco Bankman-Fried daroval demokratům. V rámci dohody nyní zaplatí dalších 1,5 miliardy dolarů vládě, zatímco na bývalé zákazníky FTX zůstanou jen drobné.

NEW YORK – Ryan Salame, nejvyšší manažer FTX, který hrál klíčovou roli v politických operacích burzy, stanul ve čtvrtek před soudem, kde přiznal svou vinu.

Co-CEO bahamské entity FTX Digital Markets, dceřiné společnosti burzy se sídlem na Bahamách, připustil spiknutí za účelem nezákonného politického příspěvku a podvedení Federální volební komise a přiznal se také ke spiknutí za účelem provozování nelicencovaného podniku s převodem peněz.

Soudci Lewisi Kaplanovi, který dohlíží také na proces s Bankman-Friedem, Salame během svého přiznání řekl:

Realizoval jsem svým jménem politické příspěvky, které byly financovány převody z dceřiné společnosti Alameda… Převody byly kategorizovány jako půjčky, ale bylo zřejmé, že nebudou splaceny.

V rámci dohody o vině s vládou Salameovi propadne majetek v hodnotě více než 1,5 miliardy dolarů. 6 milionů dolarů propadne před vynesením rozsudku, který se očekává v březnu příštího roku, zatímco další prostředky budou zabaveny v aktivech. Salame již souhlasil s tím, že vládě poskytne luxusní automobil Porsche 2021 a několik nemovitostí, včetně dvou domů v Massachusetts a vlastnictví entity East Rood Farm Corporation.

Kromě toho bylo Salameovi nařízeno zaplatit více než 5,5 milionu dolarů v restituci dlužníkům FTX. To je částka, která by mohla i podle nedávné analýzy při troše štěstí stačit na právní výlohy spojené s dlouhodobě probíhajícím bankrotem FTX zhruba na dva týdny.

Podle zprávy „Crypto Wealth Report“ je z 425 milionů držitelů kryptoměn 22 dolarových krypto miliardářů

Přiznání viny přichází necelý měsíc před zahájením procesu se Samem Bankman-Friedem, zakladatelem a bývalým CEO FTX. Bankman-Fried, který se zatím nepřiznal, je obviněn z organizování mnohamiliardového podvodu, který nakonec vyvrcholil bankrotem kryptoburzy FTX a ztrátou finančních prostředků pro její zákazníky.

Za povšimnutí stojí sdělení, že tyto možné “úplatky” či dary, ke kterým se Salame právě přiznal „pomohly FTX růst rychleji a více tím, že fungovala mimo zákon.“ Uvedl to americký prokurátor Damian Williams v prohlášení. To by de facto znamenalo, že do rozměrů kolapsu FTX mohli být zapleteni také někteří politici či regulátoři, kteří ho umožnili.

Očekává se, že spolupachatelé, kteří se již přiznali, poslouží jako svědci vládního případu proti Bankman-Friedovi, který podle žalobců spáchal jeden z největších finančních zločinů v historii USA. To kromě Ryana Salameho zahrnuje další bývalé vůdce impéria FTX, kterými jsou Caroline Ellison, Gary Wang a Nishad Singh.

Když se Bankman-Fried veřejně označil za horlivého stoupence Demokratické strany, poskytl druhý největší jednotlivý dar na prezidentskou kampaň Joea Bidena v roce 2020.

Bankman-Fried a jeho rodina byli aktivní v různých levicově orientovaných politických kauzách, zatímco údajně použili Salameho ke skrytému dárcovství desítek milionů dolarů Republikánům. Existují také vodítka, že přinejmenším část těchto peněz mohla pocházet z majetku nic netušících zákazníků FTX.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *