Pátek, 24 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Navzdory zákazu vývozu čipů AI do Číny Tencent odhaluje svůj jazykový model Hunyuan konkurující ChatGPT

Kvůli přísným zákazům americké vlády týkajících se čipů pro umělou inteligenci má Čína problémy se získáváním hardwaru. I přesto byl velký jazykový model Hunyuan společnosti Tencent uvolněn pro obchodní použití v Číně.

Čína – 7. září technologická korporace Tencent představila svůj systém umělé inteligence (AI) Hunyuan. Multimodální velký jazykový model (LLM) podobný ChatGPT od OpenAI byl odhalen na summitu Global Digital Ecosystem Summit v Shenzhenu.

Platforma je nyní k dispozici podnikům v Číně a podporuje spoustu funkcí, od vytváření obrázků, copywritingu, zákaznických služeb a dalších, uvedl Tencent na X.

Hunyuan je na tom údajně výkonem a schopnostmi srovnatelně jako Chat GPT3 a má potenciál poskytnout umělou inteligenci v Číně způsobem, jakého by model od OpenAI pravděpodobně nebyl nikdy schopen.

Kryptoměny jsou zlatý důl pro právníky! Kolapsy a bankroty jim generují stovky milionů dolarů, uvedla analýza

Na svém blogu firma vysvětlila, že Hunyuan má fungovat jako komplexní sada nástrojů AI. Systém AI byl také integrován do ekosystému aplikací a služeb společnosti Tencent s konektivitou k Tencent Cloud, Tencent Marketing Solutions, Tencent Games, Tencent fintech services, Tencent Meeting, Tencent Docs, Weixin Search a QQ Browser.

..Ty [funkce] budou užitečné v klíčových odvětvích, jako jsou finance, veřejné služby, sociální média, elektronický obchod, doprava, hry a mnoho dalších.

Spuštění přichází poté, co Bidenova administrativa v říjnu 2022 podepsala zákaz vývozu určitých druhů počítačových čipů do Číny, včetně hardwaru běžně používaného k vývoji a výcviku systémů AI. V současné době není ChatGPT v Číně k dispozici.

Vztahy mezi Spojenými státy a Čínou zůstávají studené.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *