Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Inteligentní smlouvy kódované ChatGPT způsobí ještě více problémů při útocích, říká odborník na bezpečnost

Kang Li, hlavní bezpečnostní ředitel CertiK, varuje před možnou vlnou nekvalitních smart kontraktů, kdy i vývojáři bez zkušeností mohou díky technologii umělé inteligence generovat a publikovat kód.

Nezkušení programátoři používající k psaní chytrých smluv nástroje AI, jako je ChatGPT od OpenAI, jsou receptem na katastrofu, říká odborník. Kvůli tomu bychom se mohli dočkat ještě více exploitů.

Své varování Kang Li okomentoval pro Cointelegraph na Korejském týdnu blockchainu. Problém je, že ChatGPT nedokáže zachytit logické chyby v kódu stejným způsobem, jako zkušení vývojáři.

Ethereum má vážný problém centralizace uzlů! Podle odborníku je vystaveno centralizovanému bodu selhání

Tendence umělé inteligence, nasekat více chyb než jich zvládne opravit, může mít katatrofální dopady, dodal s tím, že nástroje typu ChatGPT otevírají dveře pro začínající nebo amatérské programátory, kteří chtějí budovat své vlastní projekty.

ChatGPT umožní spoustě lidí, kteří nikdy neprošli žádným školením, aby se do toho pustili, mohou začít hned teď a já se začnu starat o morfologické problémy pohřbené uvnitř.

Něco napíšete a ChatGPT vám to pomůže vytvořit, ale kvůli mnoha chybám v designu to může selhat, jakmile začnou přicházet útočníci, dodal.

Bezpečnostní ředitel Certik současně dodává, že umělá inteligence může v rukou zkušených odborníků přinést pozitivní efekty. Zdůraznil však, že se na něj vývojáři nesmí spoléhat.

Myslím, že ChatGPT je skvělý užitečný nástroj pro lidi, kteří provádějí analýzu kódu a reverzní inženýrství. Je to určitě dobrý pomocník a ohromně to zlepší naši efektivitu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *