Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Čína trpí největším odlivem kapitálu za téměř 8 let! Jen v srpnu dosáhl kapitálový únik 49 miliard dolarů

Odliv kapitálu z Číny dosáhl v srpnu 49 miliard dolarů, což je nejvíce za téměř osm let. Podle analytiků by špatná ekonomická situace země mohla mít přínosy pro Bitcoin a další kryptoměny.

Podle některých analytiků by během následujících měsíců mohl Bitcoin zaznamenat značný přísun kapitálu z Číny, vzhledem ke slábnoucímu čínskému jüanu a jednomu z největších kapitálových úniků země za poslední roky.

Markus Thielen, vedoucí výzkumu a strategie společnosti Matrixport, uvedl:

To, že čínští investoři znají Bitcoin v době slábnoucí domácí ekonomiky, by mohlo v příštích několika měsících znamenat značné přílivy do Bitcoinu.

Naposledy dosahoval odliv kapitálu z Číny takových hodnot jako nyní v prosinci 2015.

Báje o býčím trhu se ve zlé obrátí a trhy pohltí velká bouře! Co ukazuje křišťálová koule analytika Nicholase Mertena?

Směnný kurz USD/CNY se obchoduje na 17letém maximu, protože americká ekonomika silně expanduje, zatímco čínská ekonomika má podle všeho slabé tempo růstu, uvedl Thielen a dodává:

Po COVID-19 došlo k oživení spotřeby a úřady nezavedly dostatek proticyklických opatření na podporu ekonomiky. Čínské společnosti při absenci růstu trpí slabými maržemi.

Investoři nyní mohou hledat příležitosti mimo Čínu, což mimo jiné vyvolává tlak na propad juanů. Přísné kapitálové kontroly v zemi mohou způsobit, že se krypto ukáže jako jeden z mála dostupných kanálů.

Krypto může být jednou z mála schůdných možností, dodal Thielen.

Všichni odborníci všk tento názor nesdílí.

„Čína je docela důvtipná, pokud jde o zastavení odlivu, takže bych byl překvapen, kdyby lidé používali starší způsoby,” uvedl kryptoanalytik Singular Research Edward Engel s odkazem na podobnou situaci, která nastala kolem roku 2016.

..Všichni víme, že ČKS [Čínská komunistická strana] tyto díry před nedávnem zacpala.

Perspektiva odlivu kapitálu z Číny a jeho potírání staví zákaz obchodování kryptoměn v Číně do nového světla. Země oficiálně vyhnala kryptoburzy a těžaře kryptoměn v roce 2021, což mělo značný dopad na kryptomarket.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *