Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Největší světová kryptoburza Binance do června 2024 delistuje stablecoiny z evropského trhu, aby vyhověla MiCA

Jak uveda šéfka právního oddělení Binance, oblíbená kryptoměnová burza plánuje do června 2024 odstranit veškeré stablecoiny z evropského trhu, aby vyhověla novým předpisům EU – MiCA.

Marina Parthuisot, vedoucí právního oddělení Binance France, uvedla:

Vzhledem k tomu, že dosud nebyly schváleny žádné projekty, směřujeme k vyřazení všech stablecoinů v Evropě 30. června. To by mohlo mít významný dopad na trh v Evropě ve srovnání se zbytkem světa.

Podle Binance má nová kryptoregulace schválená Evropskou unií negativní důsledky na trh stablecoinů. Přelomová legislativa byla schválena v červnu letošního roku a vstoupí v platnost o rok později, v červnu 2024.

Zločinci vyměnili kryptomixéry za cross-chain mosty. Elliptic odhaduje, že vyprali 4 miliardy USD od roku 2020

Pokud jde o problematiku stablecoinů, právníci po situaci kolem nové legislativy EU v červenci poznamenali, že limit pro transakce se stablecoiny by mohl udusit přijetí kryptoměn. Podle MiCA bude na stablecoiny, včetně Tetheru, uvalen limit 200 milionů eur. Reálné objemy obchodování jsou však mnohonásobně vyšší a limity tak podle burzy nelze dodržet.

Na druhou stranu, je možné, že dolarové stablecoiny v EU nahradí evropské projekty. Šéf Binance Changpeng Zhao již dříve naznačil, že se připravují na nové předpisy a spolupráce s podniky, které budou legislativu splňovat.

CZ ve čtvrtek uvedl:

4. Byla to otázka vytržená z kontextu. Ve skutečnosti máme několik partnerů, kteří spouští eurové a další stablecoiny, samozřejmě plně v souladu s předpisy.

Čtyřka je kód používaný šéfem Binance, když chce o nějaké informaci / zprávě rychle sdělit, že se jedná o FUD. Přesto Zhao zatím nevyvrátil, že z evropských trhů za méně než rok zmizí největší stablecoiny, jako je USDT, USDC a DAI.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *