Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Google Cloud spolupracuje s blockchainem Tezos na vývoji technologie Web3

Google Cloud se stane validátorem sítě Tezos a společně se chystají budovat aplikace Web3 na blockchainu.

Token RIF rostl o 90 % za den! Chce posunout Bitcoin do světa DeFi

Spolupráce Tezos a Google Cloud

Aktuálně 42. největší kryptoměna podle tržní kapitalizace ma nového partnera z řad technologickcých titánů. Oddělení cloud computingu společnosti Google se stává validátorem sítě na blockchainu Tezos.

Novinku oznámila 22. února nadace Tezos, švýcarská nezisková nadace podporující stejnojmenný blockchain. Tezos je platforma inteligentních kontraktů založená na blockchainu, která se používá k napájení decentralizovaných aplikací, podobně jako Ethereum, Cardano a další.

Podle oznámení má spolupráce s Google Cloudem umožnit zákazníkům z oblasti cloud computingu nasazovat Tezos uzly a budovat Web3 aplikace na blockchainu.

Již dosud se přitom Tezos mohl pochlubit takovými partnery, jako je herní gigant Ubisoft a Kalifornské ministerstvo motorových vozidel.

„Velké noviny! Google Cloud je nyní oficiální pekař Tezosu,” uvedl doslova tým a dodává:

Nadace Tezos poskytne novým i stávajícím zákazníkům Google Cloud přístup ke svému firemnímu pečícímu programu. Prostřednictvím programu nabídne Tezos zákazníkům Google Cloud, kteří mají zájem o vytváření Web3 aplikací, snadné nasazení uzlů a indexerů na protokolu Tezos.

V souladu s dohodou bude Google poskytovat vybraným začínajícím inkubátorům Tezos kredity Google Cloud a mentorství prostřednictvím cloudového programu Google for Startups. James Tromans, technický ředitel Web3 ve společnosti Google Cloud, uvedl:

V Google Cloud poskytujeme zakladatelům a vývojářům Web3 bezpečnou a spolehlivou infrastrukturu, aby mohli inovovat a škálovat své aplikace.

Tezos není jediným krypto projektem, který s gigantem spolupracoval. V říjnu minulého roku došlo k partnerství mezi protokolem Near a Google Cloudem. Cílem bylo nabídnout infrastrukturní podporu pro Pagodu – startovací Web3 platformu na Nearu.

„Těšíme se na to, jak se toto partnerství rozvine pro komunitu,” uzavírá Tezos. V době přípravy článku se 1 jednotka XTZ obchoduje za 1,42 USD. Za posledních 24 hodil došlo k růstu XTZ asi o 12,3 %.

Web3 je zkrácený název pro třetí generaci World Wide Web (WWW), který se vyznačuje decentralizací, distribuovanými aplikacemi a používáním blockchain technologií. Web3 se také označuje jako decentralizovaný web.

 

Bitcoin na prahu bull marketu? Další várka bullish grafů: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *