Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bill Gates a založení Microsoftu: Příběh jednoho z nejúspěšnějších amerických podnikatelů a programátorů

Bill Gates je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších amerických podnikatelů a programátorů. Spolu s Paulem Allenem založil v roce 1975 společnost Microsoft, která se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti technologií a softwaru na světě.

 

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Bill Gates a založení Microsoftu

Bill Gates je americký podnikatel a programátor. Jeho příběh začal v roce v roce 1955 v Seattlu. Od dětství se zajímal o počítače. Uuž jako teenager Gates projevoval nadání pro programování a vytvořil svou první software pro školu, ve které studoval.

V roce 1973 začal studovat na Harvardu, ale po dvou letech opustil školu, aby se mohl věnovat svému podnikání. Studium tak nedokončil.

Spolu s Paulem Allenem se rozhodli založit společnost, která by se zaměřovala na vývoj software pro osobní počítače. V roce 1975 spoluzaložili společnost Microsoft.

Zpočátku byla společnost malá, ale rychle rostla a stala se jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti technologií a softwaru na světě.

Allen se stal hlavním programátorem a Gates se stal obchodním manažerem a zodpovídal za obchodní strategie společnosti. Gates zastával různé pozice v rámci společnosti, včetně předsedy představenstva a výkonného ředitele.

Jejich prvním velkým zákazníkem byla společnost IBM, která hledala spolehlivý software pro své nové počítače. Microsoft se podařilo získat zakázku a poskytnout IBM software, který si vysokou kvalitou získ al širokou popularitu.

V 80. letech se společnost zaměřila na vývoj operačního systému Windows, který se stal jedním z nejpoužívanějších operačních systémů na světě. Společnost Microsoft se tak stala jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti technologií a softwaru.

Jeden nejúspěšnějších amerických podnikatelů a programátorů v historii

V roce 1986 se společnost Microsoft stala veřejně obchodovatelnou a získala miliardy dolarů na financování dalšího růstu. Gates měl velký podíl akcií a jeho bohatství stále rostlo.

Bill Gates se roce 1995 stal nejbohatším člověkem na světě a tuto pozici si udržel po několik příštích let.

Kromě Microsoftu se Gates začal věnovat i investování do jiných oblastí, jako jsou nemovitosti, energie, biotechnologie a další. Gates také napsal několik knih

V roce 2000 spolu s manželkou Melindou založili Nadaci Billa a Melindy Gatesových, která podporuje projekty v oblasti zdravotnictví, vzdělávání a další.

Přibližně ve stejnou dobu se Bill Gates začal naplno věnovat své filantropické činnosti a opustil pozici výkonného ředitele Microsoftu. Od té doby se zaměřuje na řešení světových problémů, jako jsou chudoba, nemoci a vzdělávání.

Podle odhadů majetku je však stále jedním z nejbohatších lidí na světě. Jeho jmění se odhaduje na více než 100 miliard dolarů.

Gatesova kariéra nebyla bez kontroverze. Společnost Microsoft byla kritizována za využívání své monopolní pozice na trhu s počítačovým softwarem a Gates byl předmětem mnoha antimonopolních soudních řízení. Navzdory tomu zůstává jedním z nejvýznamnějších a nejvlivnějších lidí v oblasti technologie a filantropie.

V současné době se Bill Gates nadále věnuje charitativní práci skrze nadaci Bill a Melinda Gatesových a podporuje výzkum a inovace v oblasti technologií.

Závěr

Paul Allen dne 15. října 2018 ve věku 65 let podlehl rakovině. Gates je stále aktivní a dosud je považován za jednoho z předních vizionářů v oblasti technologie. Jeho vize a nápady měly velký vliv na technologický průmysl a svět obecně.

V říjnu mi bylo 67 let. Sotva dokážu uvěřit, že už jsem tak starý – v Americe už je většina lidí mého věku v důchodu,

..napsal nedávno Billl Gates na svém blogu, kde prozradil, že bude mít vnučku a dodal:

Víc než kdy dřív mě to inspiruje k tomu, abych všem dětem a vnoučatům na světě pomáhal přežít a žít šťastně.

 

Miliardář George Soros investuje do bitcoinových byznysů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *