Bill Gates a založení Microsoftu: Příběh jednoho z nejúspěšnějších amerických podnikatelů a programátorů

Bill Gates

Bill Gates je jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších amerických podnikatelů a programátorů. Spolu s Paulem Allenem založil v roce 1975 společnost Microsoft, která se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti technologií a softwaru na světě.

 

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

 

Bill Gates a založení Microsoftu

Bill Gates je americký podnikatel a programátor. Jeho příběh začal v roce v roce 1955 v Seattlu. Od dětství se zajímal o počítače. Uuž jako teenager Gates projevoval nadání pro programování a vytvořil svou první software pro školu, ve které studoval.

V roce 1973 začal studovat na Harvardu, ale po dvou letech opustil školu, aby se mohl věnovat svému podnikání. Studium tak nedokončil.

Spolu s Paulem Allenem se rozhodli založit společnost, která by se zaměřovala na vývoj software pro osobní počítače. V roce 1975 spoluzaložili společnost Microsoft.

Zpočátku byla společnost malá, ale rychle rostla a stala se jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti technologií a softwaru na světě.

Allen se stal hlavním programátorem a Gates se stal obchodním manažerem a zodpovídal za obchodní strategie společnosti. Gates zastával různé pozice v rámci společnosti, včetně předsedy představenstva a výkonného ředitele.

Jejich prvním velkým zákazníkem byla společnost IBM, která hledala spolehlivý software pro své nové počítače. Microsoft se podařilo získat zakázku a poskytnout IBM software, který si vysokou kvalitou získal širokou popularitu.

V 80. letech se společnost zaměřila na vývoj operačního systému Windows, který se stal jedním z nejpoužívanějších operačních systémů na světě. Společnost Microsoft se tak stala jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti technologií a softwaru.

Jeden nejúspěšnějších amerických podnikatelů a programátorů v historii

V roce 1986 se společnost Microsoft stala veřejně obchodovatelnou a získala miliardy dolarů na financování dalšího růstu. Gates měl velký podíl akcií a jeho bohatství stále rostlo.

Bill Gates se roce 1995 stal nejbohatším člověkem na světě a tuto pozici si udržel po několik příštích let.

Kromě Microsoftu se Gates začal věnovat i investování do jiných oblastí, jako jsou nemovitosti, energie, biotechnologie a další. Gates také napsal několik knih

V roce 2000 spolu s manželkou Melindou založili Nadaci Billa a Melindy Gatesových, která podporuje projekty v oblasti zdravotnictví, vzdělávání a další.

Přibližně ve stejnou dobu se Bill Gates začal naplno věnovat své filantropické činnosti a opustil pozici výkonného ředitele Microsoftu. Od té doby se zaměřuje na řešení světových problémů, jako jsou chudoba, nemoci a vzdělávání.

Podle odhadů majetku je však stále jedním z nejbohatších lidí na světě. Jeho jmění se odhaduje na více než 100 miliard dolarů.

Advertisement

Gatesova kariéra nebyla bez kontroverze. Společnost Microsoft byla kritizována za využívání své monopolní pozice na trhu s počítačovým softwarem a Gates byl předmětem mnoha antimonopolních soudních řízení. Navzdory tomu zůstává jedním z nejvýznamnějších a nejvlivnějších lidí v oblasti technologie a filantropie.

V současné době se Bill Gates nadále věnuje charitativní práci skrze nadaci Bill a Melinda Gatesových a podporuje výzkum a inovace v oblasti technologií.

Závěr

Paul Allen dne 15. října 2018 ve věku 65 let podlehl rakovině. Gates je stále aktivní a dosud je považován za jednoho z předních vizionářů v oblasti technologie. Jeho vize a nápady měly velký vliv na technologický průmysl a svět obecně.

V říjnu mi bylo 67 let. Sotva dokážu uvěřit, že už jsem tak starý – v Americe už je většina lidí mého věku v důchodu,

..napsal nedávno Billl Gates na svém blogu, kde prozradil, že bude mít vnučku a dodal:

Víc než kdy dřív mě to inspiruje k tomu, abych všem dětem a vnoučatům na světě pomáhal přežít a žít šťastně.

 

Umělá inteligence je „jedno z největších rizik“ pro civilizaci, varoval Elon Musk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.