Grayscale míří do Evropy! Nabídne zde své kryptoinvestiční fondy

HODL, hodlerka, Bitcoin, učí, lidi, ekonomiku, trading, investování

Správce digitálních aktiv Grayscale Investments plánuje rozšířit svou nabídku produktů do Evropy.

Grayscale expanduje do Evropy

Správce digitálních aktiv Grayscale Investments plánuje rozšířit svou nabídku produktů na některé z evropských burz. Společnost hodlá využít rostoucí instituciální poptávku v zemích EU.

Generální ředitel Michael Sonnenshein uvedl, že expanze firmy do Evropy bude probíhat po částech. Společnost nezahájí obchodování na mnoha místech v Evropě najednou kvůli různým regulačním režimům a postojům investorů.

Sonnenshein uvedl, že společnost pořádá schůzky s místními partnery. Zatím však nezveřejnil, které konkrétní burzy ve kterých evropských státech mají v budoucnu kryptoinvestiční fondy Grayscale nabízet. Není ani zcela jasné, zda má jít pouze o členské země EU, nebo i další evropské státy.

Společnost plánuje spustit pilotní testy na několika trzích v Evropské unii. Sonnenshein uvedl, že hodlají studovat chování investorů a místní předpisy.

„Ačkoli je EU jednotná, nevidíme celý evropský trh jako ve skutečnosti jeden trh,“ řekl. „Namísto toho velmi dobře promyslíme a budeme metodičtí ohledně každého z finančních center a finančních hubů, které nakonec spustíme.”

O produktech

Grayscale je zdaleka největším správcem kryptofondů na světě, s aktivy ve správě přes 35,7 miliardy dolarů. Největším fondem v nabídce je Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) s aktivy v hodnotě přes 25 miliard USD. Další fondy můžete vidět v tabulce níže

Investiční fondy Grayscale (zdroj: Grayscale; Twitter)

Společnost navíc usiluje o převedení svého vlajkového fondu GBTC na burzovně obchodovatelný fond (ETF). V USA je toto úsilí velmi nejisté, protože tamní komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žádosti o spuštění spotových ETF na kryptoměny pravidelně zdržuje až do poslední chvíle a nakonec zamítá.

Advertisement

TIP: Největší světový správce aktiv spustil blockchain ETF! BlackRock označil krypto jako 1 ze 3 velkých příležitostí

Jak uvádí Bloomberg, evropský trh má více než 80 krypto burzovně obchodovaných produktů, včetně 60, které byly uvedeny na trh před rokem 2022. Expanze Grayscale na evropský trh tak možná značí určitý přesun do otevřenějších jurisdikcí, pokud jde o regulační prostředí pro kryptoměny a jimi podložená aktiva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.