Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Největší světový správce aktiv spustil blockchain ETF! BlackRock označil krypto jako 1 ze 3 velkých příležitostí

Největší správce aktiv na světě, společnost BlackRock, poskytuje investorům expozici vůči krypto společnostem a společnostem, které souvisí s blockchainem.

BlackRock spouští  ETF na blockchainový průmysl

BlackRock oficiálně spustil burzovně obchodovaný fond (ETF) zaměřený na blockchainové firmy. Investoři v něm najdou příležitost vydělat na potenciálním rozvoji odvětví kryptoměn a blockchainu, aniž by museli přímo vlastnit digitální aktiva.

Produkt vytvořila společnost, která aktuálně spravuje aktiva v celkové hodnotě přibližně 10 bilionů dolarů. Spuštění proběhlo ve středu. Fond nese název Blockchain and Tech ETF (IBLC) a nachází se v produktové řadě iShares společnosti BlackRock.

ETF v hodnotě 4,7 milionu USD přímo nevlastní kryptoměny ani samotná digitální aktiva, ale místo toho sleduje řadu mezinárodních společností, které jsou zapojeny do tohoto odvětví.

Celkem obsahuje 41 akcií a největší podíl připadá na akcie kryptoburzy Coinbase. Největší americká kryptoměnová platforma tvoří 11,45 % fondu IBLC. Následují velcí těžaři Bitcoinu – Marathon Digital Holdings s 11,19 % a Riot Blockchain Inc., který představuje 10,41 procent. 9,15 % pak zůstává v hotovosti (USD) pro další příležitosti v odvětví.

Krptoměnové odvětví je mega příležitost

Jak je zřejmé ze samotného spuštění nového produktu největšího správce aktiv na světě, kryptosvět skýtá příležitosti nejen v samotných kryptoměnách. Tradiční investoři mohou investovat také do samotné infrastruktury, jako jsou kryptoburzy a podobně.

BlackRock uvádí, že zatímco většina pozornosti na digitální aktiva se zaměřuje na jejich cenu a volatilitu, skutečná hodnota blockchainu ještě nebyla plně realizována:

Věříme, že širší příležitost – využití blockchainové technologie pro platby, smlouvy a spotřebu obecně – ještě nebyla oceněna.”

Spolu s vydáním nového ETF BlackRock zveřejnil zprávu, která nastínila tři hlavní oblasti trhu, které v současnosti procházejí trvalými změnami. Vedle změny v platbách a nástupu decentralizovaných technologií, kterou společnost přikládá příchodu Mileniálů, můžete v dokumentu jako velké příležitosti najít novinky v oblasti medicíny, jako jsou vakcíny či léčba rakoviny, a inovace výrobních technologií, včetně robotiky…

Závěr

Investoři ve spojených státech by podle průzkum Nasdaq ze 72 % dali přednost ETF na fyzický Bitcoin (spot ETF) před stejným produktem na bitcoinové futures. V USA však zatím vznikají pouze futures ETF na BTC i další krytoměny a, jako v případě Blockchain and Tech ETF (IBLC) od BlackRock, burzovně obchodovaný fond na akcie kryptospolečností.

Nedávné výroky vedení kryptoinvestiční společnosti Grayscale nevylučují žalobu, pokud SEC v USA neschválí jejich spotové ETF na Bitcoin.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *