Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Bitcoin Snadno Překonal 10K USD! Už Víte: „Co Když..?”

Dnes nemůžeme jinak, než konstatovat, co už všichni dobře víte. Bitcoin má nové letošní maximum! Překonání 10 tisíc dolarů za jednotku krále kryptomarketu je významný krok za dosažením nového ATH. V dnešním díle týdeníku HODL však nebude řeč jen o aktuálních cenách… A samozřejmě zjistíte, co myslíme tím: „co když..?”

Altcoiny dostaly na frak

Bitcoinová sezóna aktuálně vyvrcholila průrazem skrz 10 000 dolarů až skoro na 11 tisíc za BTC. Naproti tomu řada altcoinů při prudkém růstu Bitcoinu nedokázala držet krok, některé dokonce klesaly. To opět způsobilo navýšení dominance Bitcoinu, která se momentálně drží v uptrendu.

Nejsem trader, ale kdybych jím byl, tak bych po takovém růstu Bitcoinu a propadu altcoinů zřejmě nakupoval altcoiny na krátkodobý trejd. Nevylučuji, že to někdy zkusím. Být hodler neznamená vyhýbat se za každou cenu čemukoli jinému. V každém případě altcoiny nyní začínají chytat druhý dech a konečně se vzpamatovávají.

Nic se tedy každopádně zatím nemění a nadále můžeme pozorovat, jak nejprve vystřelí Bitcoin a srazí alty dolů a následně, až se jeho růst zastaví, řada altcoinů vystřelí taky.

Kryptomarket se zelená

Teď k večeru, kdy se Bitcoin ustálil, již tedy můžeme vidět zelená čísla napříč kryptomarketem.

…Počkal jsem do nedělního rána a pokračuju v přípravě článku pro vás. Již to vypadá celkem klidně. Myslím, že když se Bitcoin ještě trochu ustálí, mohli bychom se dočkat, že nám ještě trochu povyskočí i ty altcoiny, které dostaly pořádně zabrat. Ale stát se samozřejmě může i opak, byť je to méně pravděpodobné.

Co bych čekal dále?

Neberte to jako nějakou analýzu, jen spoléhám na své dlouhodobé trendline, v rámci kterých Bitcoin jede již dlouhé roky a na svoji intuici. Ta mi říká, že střednědobý trend se časem otočí dolů, jde jen o to, jak dlouho ještě vydrží bull run. Co se týče mě, já si myslím, že před otočkou dojde k růstu altcoinů oproti Bitcoinu. Myslím si, že se na marketu něco změní a pak teprve půjdeme dolů.

Co to bude?

Těžko říct, ale mohly by to být prudké výstřely altcoinů, které na chvíli vypumpují a sníží dominanci Bitcoinu. Neberte mě prosím za slovo, pokud to nevyjde… Je to jen teorie, ale založená na tom, co jsem zatím vypozoroval z chování kryptomarketu i ze zkušeností dalších lidí. Hodler by měl mít strategii a umět vycítit, když se na trhu něco změní. Mít oči otevřené. Ocením, když mi v naší free HODL skupině napíšete svůj názor. Odkaz najdete jako vždy pod článkem.

Víte už, co když?

Někde jsem slyšel, že trading je o tom, mít nachystané scénáře na každé “když”, které může nastat. Člověk jednoduše musí být předem připravený na každý myslitelný scénář. To mě velmi zaujalo. Myslím, že pro hodlery to platí zrovna tak…

Příklady možných “když”

■ Pokud Bitcoin spadne na 5 tisíc dolarů, co uděláte?

■ Když bude za měsíc na 15 tisících, co uděláte?

■ Za jakou cenu chcete vlastně prodat?

■ Nebo budete držet, až když už nebude důvod prodávat?

■ Co když vystřelí vaše altcoiny oproti Bitcoinu o 200 %? Co když to bude o 300 %?

…Kdy budete prodávat a za jakých okolností čekat? A nebo místo prodeje zkusíte využít zajištění shortem na důležitých úrovních? Popř. co když máte vypozorováno něco, co se na marketu opakovaně děje? Využijete toho a zkusíte za menší peníze nějaký trejd? Možná naopak shledáváte, že vaše zásahy do portfolia nejsou moc úspěšné. Možná bude lepší do toho nerýpat a prostě nechat čas, aby pracoval pro vás(?). Atd. Každý si sám najde desítky otázek a je dobré si to sepsat a předem si vymyslet a sestavit svůj plán. Budete předem připraveni na to, co když…

Závěr

Snad se mi podařilo vás dnešním dílem HODLU trochu obohatit. Bitcoin dosáhl 10 tisíc dolarů, ale hodleři určitě ještě neslaví. Náš cíl je většinou přece jen trochu výše. Popřemýšlejte o vašem „co když..?” a určitě se podělte i s ostatními, pokud vás něco zajímavého napadne. Je dobré být připravený a nečekat s rozhodnutím, až daná situace nastane. A pokud si troufnete, pošlete nám svůj zajímavý článek a my ho rádi zveřejníme. 🙂 Hezkou neděli! A za týden ve 20:00 opět při dalším díle, nebo dříve, u článků z naší komunity.

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu hodlerů, kryptonadšenců a investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Dále nás najdeš třeba na Instagramu nebo na decentralizovaných platformách viz výše. Odběrem získáš pravidelné info o každém novém článku a další užitečné informace, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *