Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (24. 6.) | Rekordy, Akceptace, Spolupráce a Další Aktuality z Kryptosvěta

Bitcoin nám za uplynulý týden nabral výrazný směr nahoru a to s sebou přineslo plno pozitivních zpráv, na které se nyní podíváme. Bitcoin překonal 1 milion aktivních adres denně ■ Ripple investuje až 50 milionů dolarů do partnerství se službou MoneyGram ■ Binance oznámila vydání Bitcoin-Pegged Tokenu vázaného na Bitcoin ■ Facebook odhalil svou kryptoměnu nazvanou Libra a zveřejnil white paper ■ Litecoin Foundation oznámila vydání debetní platební karty ■ Bitcoin je již 8. největší světovou měnou a přeběhl i Rusko ■ Bitcoin hash rate dosahuje nových rekordů.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ Bitcoin překonal 1 milion aktivních adres denně

Konkrétně se tak stalo již 14. června. V pondělí pak přišly zprávy o tom, že během jednoho dne bylo používáno více než 1 milion bitcoinových adres. Někteří poukazují na to, že je rozdíl používat kryptoměny a obchodovat s nimi, protože dle nich je většina adres aktivní z důvodů spekulací.

Kromě toho jsme vás na Hodlerovi informovali (ZDE) také o dalších indikátorech, které dosahují ATH, popř. se nachází blízko letošního maxima.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Ripple investuje až 50 milionů dolarů do partnerství se službou MoneyGram

MoneyGram je dle svých stránek druhou největší platební společností na světě, která působí ve více než 200 zemích. V rámci dvouleté smlouvy budou obě společnosti partnery v oblasti přeshraničních plateb.

MoneyGram by měl používat Xrapid a XRP tokeny pro rychlejší vyřizování transakcí a směny do cílové měny.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Binance oznámila vydání Bitcoin-Pegged Tokenu vázaného na Bitcoin, který poběží na Binance chainu

Dle oznámení půjde o BEP2 token, což je obdoba Ethereum formátu ERC20. Bude dostupný jak na Binanci, tak na její decentralizované burze Binance DEX.

Oznámení tvrdí, že BTCB bude 100% podložen Bitcoinem, což bude možné prostřednictvím veřejného blockchainu snadno ověřit a zároveň to umožňuje mnohem snazší audit. Díky tomuto kroku budou moci být na Binance DEX i tokeny, které mají svůj vlastní blockchain a nejsou na Binance Chain.

Binance tvrdí, že zvýšená nabídka tokenů na decentralizované burze přispěje ke zvýšení objemu a likvidity.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Úterý ■ Facebook odhalil svou kryptoměnu nazvanou Libra a zveřejnil i její white paper

Ten si můžete přečíst na stránkách calibra.com. Nejdůležitější informací je, že Libra bude podložena rezervou aktiv, která bude složena z několika národních měn a dalších aktiv, používaných jako zajištění pro každou vytvořenou měnu. Poběží na vlastním blockchainu a k jejímu používání bude třeba projít ověřením identity. Tudíž rozhodně nejde o anonymní kryptoměnu.

Calibra je údajně založená jako samostatná entita, nezávislá na facebooku.

(Zdroj: https://cryptopotato.com)

Litecoin Foundation oznámila vydání debetní platební karty

Oznámeno bylo partnerství s burzou BiBox a blockchainovou firmou Terino. Burza BiBox bude sloužit jako správce úschovy prostředků uživatelů. Společnost Terino bude vydávat fyzické debetní karty.

Karta se bude nazývat Block Card a umožní uživatelům platbu v kryptoměnách jak v kamenných obchodech, tak i v e-shopech. Platit půjde Litecoinem nebo tokeny dalších dvou zapojených společností BIX a TERN.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Středa ■ Bitcoin je již 8. největší světovou měnou a předběhl i Rusko

Bitcoin svým aktuálním růstem předhání jednu měnu za druhou. Naposledy Ruský rubl. Do této statistiky se počítá celkový objem měny v oběhu, rezervách nebo v centrální bance.

Na prvním místě světového žebříčku se s velkým náskokem drží zlato. Před Bitcoinem, s tržní hodnotou 165 miliard dolarů při ceně 9000 $, už jsou dále pouze Japonsko, Čína, Eurozóna, USA, Stříbro, Velká Británie, Švýcarsko a Indie.

(Zdroj: https://bitcoinist.com)

Pátek ■ Bitcoin hash rate dosahuje nových rekordů

Bitcoin hash rate, nebo-li celkový výpočetní výkon bitcoinové sítě, dosáhl dle dat z Blockchain.com v minulém týdnu nového maxima. To činilo 65,19 bilionů hashů za sekundu.

Vyšší výkon znamená větší bezpečnost pro celou síť, protože k jejímu ovlivnění by bylo třeba nahromadit nereálné množství vlastního výkonu.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

TIP: Zpráva Cestovatele V Čase 2 – Náprava Společnosti

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu KryptoHodler.cz (Hodler) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Pravidelné aktuality z kryptosvěta vychází každé pondělí v 18:00. Pokud se vám video a tento pořad o kryptoměnách líbí, odměňte nás lajkem po rozkliknutí videa a na soc. sítích.

https://youtu.be/CcVSaeBATIk

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu hodlerů, kryptonadšenců a investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Odběrem získáš pravidelné info o každém novém článku a další užitečné informace, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *