Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | Consensus 2019

Konference Consensus 2019 začíná 13. května, tedy zítra. Každoroční shromáždění a diskuze přiláká i letos celou řadu podnikatelů, obchodníků, vývojářů, akademiků a dalších zájemců o kryptoměny a jejich technologie. V dnešním díle týdeníku HODL si přiblížíme o co se jedná, co letošní Consensus přinese a nebude chybět ani pohled na ten loňský a 3 věci, které nás (mimo jiné) mohl naučit.

Consensus 2019

Také letos se obchodníci, podniky a další zájemci o kryptoměny setkají s vývojáři na možná nejdůležitější každoroční události v odvětví technologického světa kryptoměn. Consensus 2019 začíná v pondělí 13. 5. a bude trvat 3 dny, tedy do středy 15. 5. Základní cena vstupenky (bez slev pro vývojáře, studenty, apod.) činí 1 999 $. Akce se koná v New Yorku.

Účastníci letošní konference

Vystoupí nepřeberné množství řečníků. Jen namátkou můžeme zmínit například zástupce společností IBM, Amazon, Microsoft, JPMorgan, Nasdaq, Ledger, Bitmain a celé řady dalších, obchodníky z Wall Street, amerického kongresmana Warrena Davidsona a jiné politiky, profesory z různých univerzit, CEO Coinbase a lidi z jiných kryptoburz, novináře, vývojáře, atd.

Z týmů kryptoměn se budou účastnit např. Lisk, Dash, Zilliqa, Zcash, Ark, Neo, Qtum, Salt, Civic, Tezos, Decentraland, Power Ledger, Ontology, Storj, Tron, Nexo, aj. Celý program a všechny vystupující řečníky si můžete prohlédnout na stránkách Coindesk.

3 věci, které nás mohl naučit Consensus 2018

Loňský Consensus byl, pokud si dobře pamatuji, v naší komunitě očekáván s větší nadějí, než ten letošní. Může to být samozřejmě jen můj subjektivní pocit, ale řada lidí tehdy očekávala, že nás tato konference odrazí směrem nahoru, což se nestalo. Bear market trval rok a až za rok, tedy během posledních týdnů až měsíců, zažíváme určité oživení kryptomarketu a zelená čísla.

Loňský Consensus nám přitom i podle názorů některých účastníků z řad novinářů přinesl celou řadu zajímavých věcí, novinek, partnerství, apod. Jak si hned ukážeme, některé závěry či poznatky z loňské konference jsou stále velmi aktuální.

1. Vstoupili jsme do vývojové fáze

Někteří řečníci loni začali sdílet názor, že již vstupujeme do fáze, kdy projekty přestávají být pouze na papíře. Nyní je třeba hodně věcí budovat, rozvíjet, tvořit a dotahovat do funkčních hotových produktů, nástrojů, systémů… To by se mělo začít zrychlovat a výsledkem je přechod z fáze čisté spekulace do fáze vývoje.

2. Institucionální investoři přicházejí

Již na konferenci Consensus 2018 začalo být zřejmé, že velcí hráči z řad institucionálních investorů, fondů apod. začínají přicházet na kryptomarket. Novým trendem, který hned tak neskončí, je masivní příliv institucionálních peněz do kryptoměn.

Tito velcí investoři spravující obrovské množství kapitálu se velmi zajímají o investice do kryptoměn a souvisejících oblastí (infrastruktura, burzy, apod.).  Hlavním důvodem, proč i dnes často jen opatrně vyčkávají, je obava z vlastní správy tohoto druhu majetku a potřeba kvalifikovaných správců.

3. Bublina v roce 2017 nebyla tak moc velká

V porovnání s dot-com bublinou nebyla ta kryptoměnová z roku 2017 zatím ještě tak moc velká. Dot-com bublina dosáhla přibližně 6 % globálního HDP. Kryptoměny na vrcholu (ATH) v roce 2017 přitom dosahovaly pouze 0,8 % světového HDP. To je jen 13,3 % velikosti dot-com bubliny.

Mohli bychom se tedy na vrcholu příštího dlouhodobého cyklu dočkat mnohem vyššího ATH? Napište nám svůj názor do komentářů.

TIP redakce: Vydělávej s Publish0x | Blogovací platforma, která vyplácí tokeny autorům i čtenářům

Závěr

Těšíme se, že i letos bude vycházet řada zajímavých novinek a informací, které zazní na konferenci Consensus 2019. Tato událost je skvělým příkladem toho, jak moc jsou kryptoměny sexy pro investory, různé společnosti, politiky, akademiky a celou řadu dalších podniků a lidí.

Pro hodlery je o to zajímavější, když vidí tým své kryptoměny, jak nezahálí, ale účastní se možná největší události, co se střetnutí lidí a firem se zájmem o kryptoměny týče.

 

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

 

Zdroje:
https://www.coindesk.com/
https://www.inc.com/

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *