Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (13. 5.) | Hack Binance, delistování Bitfinex, nová žádost o ETF a něco od Facebooku

Druhý květnový týden utekl jako voda a máme tu další Krypto Zprávy. Opět přišlo mnoho zajímavých událostí a my si je nyní v krátkosti shrneme. CMC delistoval burzu Bitfinex ■ Čínský gigant v sociálních médiích WeChat zakázal krypto platby ■ Burza Binance byla hacknuta a bylo z ní odcizeno 7000 Bitcoinů ■ Facebook zrušil zákaz reklam na kryptoměny ■ Facebook může svůj Stablecoin představit již ve 3. čtvrtletí tohoto roku ■ Americká komise pro cenné papíry SEC přijala žádost na nové kryptoměnové ETF.

Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Pondělí ■ CMC delistoval burzu Bitfinex

Přišlo to, na co jsme vás upozorňovali v minulých Krypto Zprávách, kdy jsme mluvili o tom, že CMC zavede přísnější podmínky pro burzy. Zejména jde o jejich údaje o objemech obchodování. CMC se nyní rozhodl vyřadit ze svých výpočtů burzu Bitfinex.

Důvodem jsou problémy s jeho stablecoinem Tetherem (USDT), který uměle nafukuje cenu Bitcoinu, a to až o 300 $ oproti jiným burzám. Jelikož je výsledná cena Bitcoinu a dalších kryptoměn na CMC uváděna průměrem cen ze všech burz, Bitfinex tento průměr znatelně ovlivňoval

(Zdroj: https://kryptomagazin.cz)

Čínský gigant v sociálních médiích WeChat zakázal krypto platby

Oznámeno to bylo na Twitteru zakládajícího partnera. Změny zásad naznačují, že uživatelé, kteří se zabývají obchodováním s kryptoměnami, budou mít své účty ukončeny.

Aktualizovaná pravidla vstoupí v platnost 31. Května a uvádějí, že obchodníci se nesmějí zabývat nezákonnými transakcemi, jako je virtuální měna. Platební aplikace působí především v Číně a je populární mezi lidmi ve věku 50 – 80 let.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Úterý ■ Burza Binance byla hacknuta a bylo z ní odcizeno 7000 Bitcoinů

Hlavní zpráva tohoto týdne. Jedna z největších kryptoburz co se týče denního objemu obchodování zaznamenala 7. Května narušení bezpečnosti. Hackři použili k útoku, různé formy phishingu a virů, prostřednictvím kterých získali přístupové údaje, 2FA a API.

Během jedné transakce bylo vybráno 7000 Bitcoinů z hot peněženek, které představují pouze 2% všech bitcoinů, jež má burza k dispozici. Binance tuto ztrátu pokryje ze svého fondu (SAFU) pro zabezpečení aktiv, který vytvořila v červenci 2018, kam jde 10% z burzovních poplatků.

Co je určitě pozitivní skutečností, je, že i takto negativní zprá va téměř nezahýbala s Bitcoinem a zbytkem kryptoměn. Stát se toto loni, tak následuje propad v řádu desítek %.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Středa ■ Facebook zrušil zákaz reklam na kryptoměny

Facebook změnil své zásady a zákazy týkající se reklam na kryptoměny. Reklamy ohledně blockchainu, novinky z této oblasti, události či vzdělávací materiály o kryptoměnách lze nyní dávat na Facebook bez předchozího souhlasu.

V loňském roce v lednu přišel nejprve úplný zákaz propagování čehokoliv, co se týkalo kryptoměn. Následně bylo možné pouštět reklamy po předchozím souhlasu. Nové uvolnění pravidel se ovšem nevztahuje na ICO – počáteční nabídky kryptoměn. Ty zůstávají i nadále zakázány.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Čtvrtek ■ Facebook může svůj Stablecoin představit již ve 3. čtvrtletí tohoto roku

Tato zpráva v podstatě navazuje na předchozí a lze očekávat, že zrušení zákazu kryptoměn předchází spuštění vlastní kryptoměny, o čemž jsme vás již několikrát informovali. Společnost Facebook, která najímá zaměstnance PayPal, by mohla svůj stablecoin, sloužící k platbám mezi jejími uživateli, spustit již za pár měsíců a to ve 3Q 2019.

Nejde ovšem o potvrzené informace, ale o info z anonymního zdroje. Nicméně mnoho dalších kroků této společnosti naznačuje, že tato zpráva nebude daleko od pravdy.

(Zdroj: https://cointelegraph.com)

Americká komise pro cenné papíry SEC přijala žádost na nové kryptoměnové ETF

Byla podána žádost na nové kryptoměnové ETF. Podala ji společnost USCF, což je subjekt provozovatelů komoditních fondů, který podléhá regulačnímu dohledu Komise pro obchodování s komoditními futures.

Mají za úkol, vytvářet inovativní investiční řešení, která by zpřístupnila kryptoměny velkým investorům. Žádost obsahuje jak ETF pro Bitcoin, tak i pro Ethereum.

(Zdroj: https://www.coindesk.com)

Kongresman chce Američanům zakázat kryptoměny

Tato zpráva vyšla na Hodlerovi. Americký kongresman Brad Sherman chce „vymýtit kryptoměny v zárodku.” Tento Kalifornský odpůrce Bitcoinu tvrdí, že kryptoměny ohrožují svrchovanost USA, jejich mezinárodní sílu, nebo například sankce vůči Íránu a dalším zemím. Jde o zajímavé otevřené přiznání strachu z toho, že kryptoměny ohrožují americkou nadvládu nad slabšími zeměmi pomocí dolaru či různých sankcí.

(Zdroj: https://kryptohodler.cz)

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi zpráv. Tento pravidelný pořad vychází každé pondělí v 18:00.

https://www.youtube.com/watch?v=7lFiHmvZyg8

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

TIP redakce: HODL | Consensus 2019

HODL | Consensus 2019

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *