Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinovej Kanál | Investice do kryptoměn… Je už pozdě na nákup?

Investice do kryptoměn, pojďme na to. Youtuber Kicom ve svých videích příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto pořadu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. Proto je otázkou, jak se ve svém dnešním videu postaví k této problematice. Je již na investice do kryptoměn pozdě? Všichni sledujeme, jak Bitcoin prudce odrazil nahoru. Za poslední měsíc a půl se jeho cena zdvojnásobila. Co teď, je pozdě na nákup kryptoměn?

HODL! Je pozdě?

Jsem zvědavý, co si pro nás dnes Bitcoinovej Kanál připraví. Já se přikláním k tomu, že ještě pozdě není a hned objasním proč. Berte to prosím tak, že mluvím jednak za sebe a jednak z pozice hodlera. To znamená, že nechci, abyste mě brali za slovo a v případě neúspěchu na mě házeli své chyby. Každý si za své investice zodpovídá sám. Dále tím říkám, že záleží na tom – pro koho. Pro někoho, kdo chtěl vychytat dno, již v tuto chvíli pozdě je. Tedy pokud se nedočkáme otočky zpět dolů, což se taktéž klidně může stát.

Investice do kryptoměn je stále možná

Ale abych se vrátil k pointě, pozdě není, pokud jste hodler a nakupujete Bitcoin v rámci dlouhodobé investice. Zároveň ve svých článcích upozorňuji na to, že Bitcoin si jen bere zpět svoji ztracenou dominanci. Altcoiny zatím v mnoha případech nepředvádějí až takový růst, abychom mohli říct, že je již na jejich nákup pozdě. Jen je to risk, protože nevíme, jak vysoko dominance Bitcoinu ještě naroste.

Investice a HODL

Rozhodně se teď nepřidávám k těm, kteří prodávají. Investice by měla mít své pravidla. Musíte si předem určit zda jde o pouhou krátkodobou spekulaci, nebo o HODL. Jakou taktiku budete v případech jako je tento používat. Jaký je dlouhodobý cíl a jakými prostředky ho budete chtít docílit. Samozřejmě je možný i určitý aktivní přístup, ale já ho za sebe v tuto chvíli určitě nevolím. Opět radši připomínám, je to můj pohled na věc a vy si dělejte se svými penězi co sami uznáte za vhodné.

Teď sice rosteme o 100 % za měsíc a půl, ale byl tohle můj cíl? Nebyl, já nejsem krátkodobý spekulant. Moje strategie je jedním slovem HODL. Můj investiční horizont je mnohem delší a nehodlám riskovat, že si vše prodám a trh mi uteče směrem nahoru. Pak bych se stal velmi náchylným k různým zbrklým kouskům, kterých bych opět mohl litovat.

Nákup nahoře – prodej dole

Vraťme se zpět k tomu, zda má ještě pořád cenu nakupovat. Má, pokud jde o dlouhodobou investici a nebojíte se, že zpanikaříte a prodáte, pokud nás volatilita, která se vrátila do trhu, odnese o notný kus dolů. Dlouhodobá investice do kryptoměn však není zase tak snadnou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Hodně lidí koupí nahoře, když to začne padat zpanikaří a prodají, když je cena dole. Ale to už bude téma na jindy.

V každém případě, pokud připustíme, že se Bitcoin může během několika let dostat až řekněme na 90 tisíc dolarů, tak by nás ani růst o 100 % za pár týdnů neměl vyvést z míry. Tolik tedy můj názor na kryptomarket a teď se již pojďme společně podívat, co nám k tomu řekne následující video.

TIP redakce: Coinbase – Kompletní návod a recenze (jak koupit Bitcoin, jak si vydělat kryptoměny…)

Video

Tuto nahrávku čtenářům webu KryptoHodler.cz (Hodler) přináší youtuber Kicom a jeho Bitcoinovej Kanál. Jedná se o pravidelný pořad, který u nás vychází každé úterý v 17:00. Dnes na téma: Investice do Bitcoinu a jiných kryptoměn – není na to již pozdě?

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *