Bitcoinovej Kanál | Investice do kryptoměn… Je už pozdě na nákup?

investice, pozdě, bitcoin, ruka, peníze, nákup, matrix

Investice do kryptoměn, pojďme na to. Youtuber Kicom ve svých videích příliš neřeší kurzy, investice či novinky. V tomto pořadu jde zejména o osvětu a edukaci ohledně Bitcoinu a kryptoměn. Proto je otázkou, jak se ve svém dnešním videu postaví k této problematice. Je již na investice do kryptoměn pozdě? Všichni sledujeme, jak Bitcoin prudce odrazil nahoru. Za poslední měsíc a půl se jeho cena zdvojnásobila. Co teď, je pozdě na nákup kryptoměn?

HODL! Je pozdě?

Jsem zvědavý, co si pro nás dnes Bitcoinovej Kanál připraví. Já se přikláním k tomu, že ještě pozdě není a hned objasním proč. Berte to prosím tak, že mluvím jednak za sebe a jednak z pozice hodlera. To znamená, že nechci, abyste mě brali za slovo a v případě neúspěchu na mě házeli své chyby. Každý si za své investice zodpovídá sám. Dále tím říkám, že záleží na tom – pro koho. Pro někoho, kdo chtěl vychytat dno, již v tuto chvíli pozdě je. Tedy pokud se nedočkáme otočky zpět dolů, což se taktéž klidně může stát.

Investice do kryptoměn je stále možná

Ale abych se vrátil k pointě, pozdě není, pokud jste hodler a nakupujete Bitcoin v rámci dlouhodobé investice. Zároveň ve svých článcích upozorňuji na to, že Bitcoin si jen bere zpět svoji ztracenou dominanci. Altcoiny zatím v mnoha případech nepředvádějí až takový růst, abychom mohli říct, že je již na jejich nákup pozdě. Jen je to risk, protože nevíme, jak vysoko dominance Bitcoinu ještě naroste.

Investice a HODL

Rozhodně se teď nepřidávám k těm, kteří prodávají. Investice by měla mít své pravidla. Musíte si předem určit zda jde o pouhou krátkodobou spekulaci, nebo o HODL. Jakou taktiku budete v případech jako je tento používat. Jaký je dlouhodobý cíl a jakými prostředky ho budete chtít docílit. Samozřejmě je možný i určitý aktivní přístup, ale já ho za sebe v tuto chvíli určitě nevolím. Opět radši připomínám, je to můj pohled na věc a vy si dělejte se svými penězi co sami uznáte za vhodné.

Teď sice rosteme o 100 % za měsíc a půl, ale byl tohle můj cíl? Nebyl, já nejsem krátkodobý spekulant. Moje strategie je jedním slovem HODL. Můj investiční horizont je mnohem delší a nehodlám riskovat, že si vše prodám a trh mi uteče směrem nahoru. Pak bych se stal velmi náchylným k různým zbrklým kouskům, kterých bych opět mohl litovat.

Nákup nahoře – prodej dole

Vraťme se zpět k tomu, zda má ještě pořád cenu nakupovat. Má, pokud jde o dlouhodobou investici a nebojíte se, že zpanikaříte a prodáte, pokud nás volatilita, která se vrátila do trhu, odnese o notný kus dolů. Dlouhodobá investice do kryptoměn však není zase tak snadnou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát. Hodně lidí koupí nahoře, když to začne padat zpanikaří a prodají, když je cena dole. Ale to už bude téma na jindy.

Advertisement

V každém případě, pokud připustíme, že se Bitcoin může během několika let dostat až řekněme na 90 tisíc dolarů, tak by nás ani růst o 100 % za pár týdnů neměl vyvést z míry. Tolik tedy můj názor na kryptomarket a teď se již pojďme společně podívat, co nám k tomu řekne následující video.

TIP redakce: Coinbase – Kompletní návod a recenze (jak koupit Bitcoin, jak si vydělat kryptoměny…)

Video

Tuto nahrávku čtenářům webu KryptoHodler.cz (Hodler) přináší youtuber Kicom a jeho Bitcoinovej Kanál. Jedná se o pravidelný pořad, který u nás vychází každé úterý v 17:00. Dnes na téma: Investice do Bitcoinu a jiných kryptoměn – není na to již pozdě?

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.