Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

IBIT od BlackRocku předbíhá Grayscale GBTC! Bitcoinové ETF fondy již dohromady drží přes 1 milion coinů

Spotové bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) již dohromady spravují 1 milion bitcoinů (BTC). Mezitím se fond společnosti BlackRock ujímá vedení.

Po uzavření obchodování 28. května zaznamenal fond BlackRock iShares Bitcoin Trust, známý jako IBIT, příliv 102,5 milionů dolarů, zatímco GBTC zaznamenal odliv 105 milionů dolarů.

Dlouhodobý trend odlivů z bitcoinového trustu od Grayscale vedl ke snižování náskoku, zatímco fond od BlackRocku od začátku obchodování v lednu soustavně zvyšuje podíl na trhu. Výsledkem je sesazení GBTC z pozice jedničky.

Po ETF “flippeningu” fond společnosti BlackRock držel 288 670 bitcoinů, zatímco Grayscale 287 450 bitcoinů (každý za téměř 20 miliard dolarů), přestože v době své konverze v lednu GBTC začínal na 620 000 bitcoinech, podle údajů z HODL15Capital a Apollo Bitcoin Tracker.

Od prvního spuštění spotových bitcoinových ETF ve Spojených státech v polovině ledna těchto 11 ETF nahromadilo přes 855 tisíc bitcoinů a vysálo průměrně 6 200 BTC za den.

Když k tomu přičteme podkladová aktiva dalších 21 bitcoinových burzovně obchodovaných produktů nabízených v Kanadě, Německu, Brazílii a dalších zemích, dostáváme se na celkový počet držených bitcoinů přesahující milion jednotek v hodnotě přes 68 miliard dolarů.

Po překonání kulatého milníku nyní všechny bitcoinové ETF fondy společně drží přes 5 % veškerých mincí BTC v oběhu.

Další:

Bývalý šéf Google China stále věří, že umělá inteligence převezme 50 % pracovních míst do roku 2027

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *